Forum

Prometric sistem ha...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Prometric sistem hatası ve çözüm bulamıyorum

8 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
377 Görüntüleme
(@SalihPALA)
Gönderiler: 67
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Değerli Üstadlar,

Bir sorunum var. Prometric üzerinden tam sınav rezervasyonu yaparken tarayıcıda hata oluştu ve kapandı. Sonrasında tekrar denemek istediğimde sınavın 2 kere üst üste alınmış olduğunu gördüm.Yani iki kere 70 $ çekilmiş kredi kartımdan..  Rezervasyon yaptığım sınav merkezi ile irtibata geçmek istediğimde kendilerinin müdahale edemeyeceklerini ancak prometric ile görüşmem gerektiği söylendi. Prometric'e  defalarca contact us üzerinde form doldurdum fakat hiç bir şekilde geri dönüş olmadı. Sorunumu farklı farklı şekillerde üst üste gönderdim bir geri dönüş alamadım. Bildiğim kadarıyla aynı sınavı iki kere üst üste alamıyorsun fakat çözemediğim bir sorun yüzünden yaşadığım bu problemi nasıl çözeceğimi bilmiyorum. Bu konuda ne yapmam gerekir artık kimlerle irtibat kurmam gerekir bilmiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkkürler..   

Gönderildi : 21/06/2011 22:03

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

http://www.prometric.com/appeals

bu adresten para iadesi için başvurdunuz değil mi ?

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 22/06/2011 00:41

(@SalihPALA)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Hocam verdiğiniz adreste uygun linke veya linklere tıkladığımda otomatik olarak contact us sayfasına atıyor yine.. Ben birkaç kez contact us üzerinden form doldurdum ama geri dönüş yapmıyorlar zaten. Birde şöyle birşey var sınavım bu ayın 24nde yani 2 gün sonra. Fakat sitede resmi olarak 20 iş günü içerisinde geri dönüş yapılacağı yazıyor. Yani bu süre uzarsa sınav zamanı gelip geçmiş olacak ve zararda olacağım.. artık çaresizim..

Gönderildi : 22/06/2011 12:27

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Banka ile görüşüp iptal edin harcamayı ?

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 22/06/2011 19:27

(@SalihPALA)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Malesef hocam ilk onu denedim fakat banka karşı tarafın (prometric'in) muhasebelendirmesi gerekiyor diyor iptal talebinizi alırız fakat bu 30-180 iş günü sürebilir diyorlar. Gün içerisinde defalarca prometric i aradım telefonlara çıkmadılar çıkanlar devamlı aktarıp durdular hep yüzüme kapattılar. Şu işi Türkiye de yapan bir firma yokki direk muhattap alalım kendi bünyemizde çözelim sorunları.. Ne yazıkki 70$ zarardayım. 

Gönderildi : 22/06/2011 21:28

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Bence uzun vadede bu sorun çözülür sonuç olarak hepsi loglanmış durumda. Elbet biri sesini duyacaktır, tr de bu işi yapan birileri yok, genelde sınav merkezleri bu konuda yardımcı oluyordu ama son durum nedir bilmiyorum

Gönderildi : 22/06/2011 22:46

(@SalihPALA)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Hocam teşekkür ederim desteğin için.. Bugun en sonunda telefon ile düzgün bir yetkili kişi ile görüştüm ve sorunumu düzelteceklerini söyledi ve sonrasında bir mail aldım. Mail içeriğinde sınavın birinin iptal edildiği para iadesi yapılacağı fakat bu sürenin bankalar ilede yapılan işlemler sonrasında uzayabileceğini fln bildirdiler.. Yani sonuç olarak henüz almamış olsamda alacağımı biliyorum artık. Umarım kimse aynı sorunu yaşamaz yaşayanlarda bu konudan feyz alarak nasıl hareket edeceklerini bilmiş olurlar. 

Gönderildi : 23/06/2011 16:45

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

geri dönüş için teşekkürler, ayrıca sorunu halletmiş olmanız çok güzel.

Gönderildi : 23/06/2011 17:45

Paylaş: