Forum

Paper MCSE olmamak ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Paper MCSE olmamak için neler yapılmalı?

7 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
474 Görüntüleme
(@BulentBaloglu)
Gönderiler: 233
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Yıllardır Mcse kavramını duyduğum gibi Paper Mcse kavramınıda bir o kadar duyuyorum. Burada paper mcse nedir sorusuna yanıt vermeyeceğim. Çünkü herkesin bildiği bir konu. Fakat herkes bu şekilde sertifikanın kolay alındığını düşünerek bu tarz sertifika alma yoluna gidenlerin sayısı bir hayli fazla. Burada bu işin eğitimini veren değerli hocalarımızdan, bu işin nasıl olacağına dair taktikler vermesi ricasında bulunmak istiyorum. Mesela ben kendimce yapmak istediğim olayı anlatmak isterim. Kendimce her ay bir sınava girmeyi hedefliyorum. Mesela ilk gireceğim sınav 70-270. Bu ay içerisinde 70-270 ile alakalı gerekli materyalleri topladıktan sonra MOC'lara çalışarak ve birebir uygulayarak konu bazlı çalışmayı bitirmek. Daha sonra konu ile alakalı tesking tarzı soruları yine uygulamalı bir şekilde çözmek. Bu şekilde hem konu eksiğimi tamamlamış oluyorum, hemde soruları birebir sanki o olay işyerimde yaşıyormuş gibi çözmeye çalışıyorum.

Konu ile alakalı arkadaşlardan ve hocalarımızdan kendi kurmuş oldukları sistemler hakkında paylaşımlarını bekliyorum...     

Gönderildi : 03/03/2008 17:49

(@Anonim)
Gönderiler: 0

bende soru ezberledim ama ilk başta soruları okudum anlamaya çalıştım yanlışları hocalara falan sorduk girdim 70-620 verdim bunu şu an da  Exchange sınavına çalışıyoprum aynı şekilde.

1 ayda MCSA olanlar var soru ezberleyip fazla değil bilgi de yok bence çocukta gördüğüm kadarıyla yani daha İSA görmeden ISA yı bile verdi kursta neyse

Gönderildi : 03/03/2008 22:39

(@Anonim)

Elinde son mcse sorularına yakın test king olan varmı acaba ? sınava girmeyi dusunuyorum calısmak için paylaşan olursa cok sevinirim..

Gönderildi : 25/03/2008 15:37

(@birolaydugan)
Gönderiler: 867
Prominent Member

Bilgi zamanla ogrenebilicek bi seydir ama Sinavlar'î gecmeye zamani kalmayabilri kisinin,bunun disinda Soru bazli calismak kisinin dogru bildgi ni sandigi seylerin yanlis oldugunu ortaya cikariyor.yada daha kolay yolda yapilam seklini,Kesinlikle Sorular uzerinde agirlasin bilgi e tecrube pesinizden gelicektir.

Gönderildi : 25/03/2008 16:39

(@Anonim)

Bilgi zamanla ogrenebilicek bi seydir ama Sinavlar'î gecmeye zamani kalmayabilri kisinin,bunun disinda Soru bazli calismak kisinin dogru bildgi ni sandigi seylerin yanlis oldugunu ortaya cikariyor.yada daha kolay yolda yapilam seklini,Kesinlikle Sorular uzerinde agirlasin bilgi e tecrube pesinizden gelicektir.

Merhaba 

Mcse kursunu bitirdim yanlız sınava girmedim aradanda 6-7 gibi bir sure gecti bu yuzden suan sınava giricem tekrar yapmak istiyorum o yuzden test king dokumanı arıyorum

Gönderildi : 25/03/2008 17:11

(@birolaydugan)
Gönderiler: 867
Prominent Member

eger tekrar alicaksaniz,MOC,'lerin bitim durumuna gore ilgili sinava girmenizi oneririm,ama kesinlikle soru cozme tecrubesi sart.yani testking yada digerleri,birde MS kampanyalarini da dikkate alin yani 2.sinavin ucretsiz filan olma durumu,size basarilar dilerim.

Gönderildi : 25/03/2008 17:55

(@onurboztepe)
Gönderiler: 41
Eminent Member

Merhabalar

Eğer ki tekrar alma hakkınız var ise tekrar aldıktan sonra sınavlara çalışıp girmenizi bende tavsiye ederim soruları okuyup çevirip anlayıp yapmak ve en önemlisi ne sorduğunu kafanda canlandırmak gerekiyor bence.Belki uzun yöntem bu ama uzman olmak gerekiyorsa böyle bir emek verilmeli bence.

Bende sistem MCSE.S.M eğitimini tamamladım şimdi tekrar alıyorum ve sınavlara hazırlanıyorum biraz vakit ayırmak gerekiyor tabiki saçma sorular var ama bence microsofta göre hiç birşey saçma değil sonuçta soruları ezberleyip girmek sorun değil anlayıp ne yaptığını bilmek gerekiyor.

Herkese başarılar diliyorum.Türkiye hepimizin herkesin başarılara imza atması dileğiyle. 

Gönderildi : 26/03/2008 19:20

Paylaş: