Anasayfa » Forum

Kursa Gitmeden MCSE...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

Kursa Gitmeden MCSE sahibi olmak ?  

  RSS
Mennan Sevim
(@MennanSevim)
Üye

Arkadaşlar sormak istediğim tam olarak şu.Server 2008,ağ yapıları,win7 konularına temel konularda hakimim ve ingilizcem de var.Denemeden önce size danışmak istiyorum sadece soru çözerek kurs almadan bu sınavlardan başarılı olma ihtimalim nedir ? tabiki olay kendinde biter ama genelde sorular benzer çıkıyormuş diye duydum.Tşkler

Alıntı
Gönderildi : 19/12/2010 15:41
 Anonim

sınavları geçersen sorun yok.

CevapAlıntı
Gönderildi : 19/12/2010 17:07
Ramazan BURÇAKBAŞ
(@RamazanBURCAKBAS)
Üye

[quote user="mennano"]Arkadaşlar sormak istediğim tam olarak şu.Server 2008,ağ yapıları,win7 konularına temel konularda hakimim ve ingilizcem de var.Denemeden önce size danışmak istiyorum sadece soru çözerek kurs almadan bu sınavlardan başarılı olma ihtimalim nedir ? tabiki olay kendinde biter ama genelde sorular benzer çıkıyormuş diye duydum.Tşkler
[/quote]

İradene güvenebiliyorsan tabii neden olmasın?  Çünkü aynı üniversite sınavına hazırlanır gibi hazırlanman lazım. Şahsen ben illa bir zorlama olacak değilse öyle bu tür işleri yapabiliyorum. Değilse kursa gitmenin şart olduğunu zannetmiyorum. Ama bir de uygulama ortamının kurslarda daha iyi olduğunu unutmamak ve "el elden üstündür" atasözünü de hatırlamak lazımdır diye düşünüyorum.

 

 

 

CevapAlıntı
Gönderildi : 19/12/2010 18:33
Dogan KIRDEMİR
(@DoganKIRDEMiR)
Üye

Meraba ....

Kursa gitmedende tabiki sınavları verebilirsin. Kurs bir uygulama ilk acemiliği atmak için iyi diye düşünüyorum.

Ama kursa gitmiş biri olarak sınavların pek üzerinde durulmuyor.

 

CevapAlıntı
Gönderildi : 19/12/2010 20:19
Rıza ŞAHAN
(@rizasahan)
Değerli Üye Forum Yöneticisi

Merhaba,
Kursa gitmek zaten ayrı bir ızdırap.Zamanında verilmeyen dersler.Aksatılan zamanlar,dersi zamnında vermeden senetleri diretip para istemeleri büyük stres.
Kursta eğitimci kalitesi ve lab ortamıda kötü ise sözleşmeyi imzaladığın anda bittin demektir.İsim verip kurum adı söylemek istemiyorum ama zaten araştırıp ince eleyip sık dokumadan kursa gitmektense kendinin çalışması daha iyi.Güvenilir kurum olarak Çözümpark eğitimleri ve sayabileceğimiz çok nadir bir iki kurum vardır.Bunların dışında kurumlara zaten giderken  gitmeden iyi düşünmek gerekir.Sınavları çalışıp geçebileceğinizi planlıyorsanız müfredata uygun kitaplardan çalışmanızdada yarar var.Ya yukarıda belirrttiğim gibi işini iyi yapan işin erbaplarından eğitim alın yada kesinlikle eiğitime bulaşmayın.

CevapAlıntı
Gönderildi : 19/12/2010 23:10
Mennan Sevim
(@MennanSevim)
Üye

evet zaten bir sorunum olduğunda ilk durağım çözümpark oluyo ve hiçbir sorum da yanıtsız kalmadı bunun için ayrıca tşk ediyorum.Kurs veren ünlü bir firmayla görüştüm dedim ki ilk kuru almak istemiyorum diğer kurlar üzerinden fiyatlandırma yapabilirmisiniz diye olumsuz yanıt alınca buna karar verdim.Ayrıca merak ettiğim konu şu,kod yazmayı seviyorum öyle olmasa böyle bir şeye kalkışmam ama şu anki piyasada mcpd almanın avantajı mcse ye göre nedir ? bilgi işlem departmanında da çalışabilirim o da olabilir fakat önceliğimi hep yazılıma vermişimdir belki mcse'nin temel konularını yandal olarak ilerletebilirim daha sonrasında.Sizin görüşleriniz neler ?

CevapAlıntı
Gönderildi : 20/12/2010 13:35
Rıza ŞAHAN
(@rizasahan)
Değerli Üye Forum Yöneticisi

Bana göre sistem tarafına bakan kesim az çok zaten sql , genel script ve kodlara hakim ama yazılımı profesyonel olarak bilmek çok farklı bir vb ,delphi kullanmak çok farklı bence sizin geniş bir alan yerine ikisinden birini seçmenizde yarar var.Bu tamamen şahsi fikrim değişik öneriler olabilir sizinde kafanızda şekillendirdiğiniz fikrinizde önemli.
Saygılarımla.

CevapAlıntı
Gönderildi : 20/12/2010 14:17
Huseyin KARTAL
(@huseyinkartal)
Üye

Arkadaşlar merhaba  ,

Daha  önce  bu eğitimi  almış birisi  olarak kurs ortamı ve  eğitmen çok önemli diye  düşünüyorum kurs'un tabiki  faydası  var  ama eğitmen çok  önemli ıyı bir  lab ortamını cidden prof. kurumlar  sağlıyor  bunlar sizin dışınızda  gelişen etkenler , En önemlisi çok  araştırmacı olmak gerekiyor sanal makineler üzerinde  testler  yapman  lazım yani  bence kağıt  üzerinde MCSE olmanın pek  anlamı  yok tamam sertifikanın sana  yararı  var ama  eğer prof. olmak istiyorsanız çok çalışmak bütün senaryoları bütün MS yazılımlarını  test edip çıkan hatalardan tecrübe edinmelisiniz.

Bunlar  kişisel fikirlerim..

CevapAlıntı
Gönderildi : 20/12/2010 15:15
Baris Saritas
(@BarisSaritas)
Üye

Merhaba Arkadaşlar;


Uygulama = Başarı


Sanal makinelerle okuduklarını uygularsan, sınavlarda başarılı olabileceğine inanıyorum. Kurs şart değil, ama olursada ayrıca iyi olur. + Karşılaştığın sorunları detaylı araştırırsan, konu konuyu açar misali, görmediğin, bilmediğin şeyleride öğrenme şansın olabilir.

CevapAlıntı
Gönderildi : 21/12/2010 14:24
Mesut SARIYAR
(@mesutsariyar)
Kıdemli Üye Forum Yöneticisi

Kendinizde başarabilirsiniz, uzun zaman alır.


Ya da daha önce uzun zaman harcayan tecrübeli eğitmenlerden eğitim alırsınız, arge yapmanıza gerek kalmaz ve daha hızlı gerçekleşir.


Olay bundan ibaret.

CevapAlıntı
Gönderildi : 21/12/2010 19:32
Paylaş: