Forum

(MCDST)Microsoft Ce...

Bildirimler
Hepsini Temizle

(MCDST)Microsoft Certified Desktop Support Technician Sınavı Hakkında

12 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
525 Görüntüleme
 aykt
(@aykt)
Gönderiler: 5
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar, Microsoft Certified Desktop Support Technician MCDST sertifikası almak istiyorum, almam için gereken eğitim ve bilgiler nelerdir? Sınava hazırlanırken hangi kaynağa çalışmam gerekiyor. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Saygılar.

Gönderildi : 26/10/2010 19:37

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32965
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

TÜm detaylartı burada bulabilirsiniz

http://www.microsoft.com/learning/en/us/certification/mcdst.aspx

Bunların dışında çıkmış sorulara mutlaka göz atık ki sorular bazen çok ters olabiliyor.

ayrıca girmeniz gereken sınavlar için aşağıdaki resmi kullanabilirsiniz

http://www.cozumpark.com/photos/sertifikasyon/images/152509/original.aspx

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 26/10/2010 19:49

aykt
(@aykt)
Active Member
Konu başlatıcı

Hakan hocam, bilgiler için çok teşekkür ederim, MCDST sınavlarının kaldırıldığını bunun yerine, MCTS sınavlarının başladığını duydum. MCDST ve MCTS arasındaki farklar nelerdir? Hangi konuları tam anlamıyla yürütmektedir. Daha detaylı bilgi rica edebilir miyim sizlerden.Şimdiden çok teşekkür ederim.

Saygılarımla.

Gönderildi : 26/10/2010 20:50

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Windows Vista  ya da Windows 7 sınavına girdiğinizde MCTS oluyorsunuz, bununla bilrikte ise MCITP ye kadar sınavlara girebiliyorsunuz. MCTS faydaı size MCITP yolunda bir sınav vermenz anlamına geliyor.

Gönderildi : 27/10/2010 02:18

aykt
(@aykt)
Active Member
Konu başlatıcı

Uğur hocam, bilgileriniz için çok teşekkür ederim. MCTS sınavlarında kaç soru sorulmaktadır. ve sınav tarihleri ile ilgili olarak hangi linkten bilgi alabilirim?

teşekkürler
Saygılarımla.

Gönderildi : 27/10/2010 15:20

(@ugurdemir)
Illustrious Member

Merhaba değerli arkadaşım,

MCTS | Windows Vista sınav kodu 70-620, MCTS | Windows Vista sınav kodu 70-680 'dir. Sınavları prometric sitesinden online olarak satın alıyorsunuz. Sonrasında ise seçmiş olduğunuz sınav noktasında ,seçmiş olduğunuz tarihte sınava giriyorsunuz.

http://www.cozumpark.com/blogs/videolar/archive/2010/01/02/video-prometric-s-nav-rezervasyonu.aspx  sınav satın alma iel ilgili izleyebilirsiniz.

Ben Windows Vista sınavına girmiştim. 40 soru sorulmuştu, Windows 7 de de sanırım 40 soru soruluyor.

Başarılar.

Gönderildi : 28/10/2010 00:54

aykt
(@aykt)
Active Member
Konu başlatıcı

Uğur ustadım tekrardan merhaba,

Güzel bir araştırma sonucunda karşıma şunları çıkardım.

Benim almak istediğim sertifika MCDST, sadece bu sertifikayı almam yetiyor. Bunun içinde microsoft'un hala bu sınavı yapıp yapmadığını araştırdım ve bu sınavın devam etmeyecekler listesinde gördüm. http://www.microsoft.com/learning/en/us/certification/exam-dev.aspx#tab4  vermiş olduğum linkteki sayfada Supporting Users and Troubleshooting Desktop Applications on a Microsoft Windows XP Operating System 70-272 kodlu sınav var. İstemiş olduğum sınav ve sertifikada budur.

Bu sınav 31 Mart 2011 e kadar var mı? Yoksa bu sınavı Kapatmışlar mı? tam olarak anlayamadım.

tekrardan yardımlarınız için teşekkürler

Gönderildi : 31/10/2010 01:24

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32965
Illustrious Member Yönetici

prometric web sitesinden kontrol ettiniz mi sınav alınabiliryor mu hala ?

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 31/10/2010 03:22

(@ugurdemir)
Illustrious Member

Merhaba,

31 mart 2011 tarihinde sınav emekli olacak olarak gösterilmekte. O tarihe kadar girebilirsiniz.

Gönderildi : 31/10/2010 05:14

aykt
(@aykt)
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar, 2 Aralık 2010 tarihine sınav alabildim. 31 mart 2011 tarihinde bu sınav emekli olmaktadır.

Yardımlarınız için çok teşekkür ederim. 70-272 sınavında kaçtane soru çıkıyor acaba. Pek yaygın bir sınav değil bildiğim kadarı ile.

Gönderildi : 31/10/2010 18:22

(@ugurdemir)
Illustrious Member

Sınav soruları hakkında bilgim yok açıkçası. Onunla alaklı bilgiye examcollection, sadikhov gibi platformlar üzerinden ulaşabilirsiniz.

Başarılar.

Gönderildi : 01/11/2010 17:05

(@S.AhmetTasova)
Gönderiler: 341
Reputable Member

Merhaba :

konuyu okudum ama sanırım bi yanlış algımız var MCDST ünvanı için 70-271 ve 70-272 sınavlarına girmeniz gerekir.Daha öne o sınavlra girmiştim.sanırım 70-270 deki gibi 50 küsür soru çıkıyor.yalnız işletim sistemi windows xp dolayısıyla ben olsam girmezdim.Zaten sadece tek sınav değil 70-271 ve 70-272 sınavlarına girmeniz gerekir.

MCTS olayına gelirsekte,MCDST karşılığı artık MCITP: Windows 7, Enterprise Desktop Support Technician oldu.Bence eski sınavlar yerine daha güncel iki sınava girip yeni sertfkalar alabilirsiniz.Buda ilerde olası upgrade olayını ortadan kaldırır.Eğer eski sınavlara girerseniz windows Xp üzerinde MCP ve MCDST olursunuz.Yeni sınavlara girerseniz windows 7 üzerinde MCTS ve MCITP: Windows 7, Enterprise Desktop Support Technician ünvanlarınız ve sertfifkalarınız olur.dediğim sınavları aşağıda görebilrisiniz.Ayrıca emekli olacak sınavlar nerde kullacaksınız bllmiyorum ama güncel her zaman iyidir.

Certification Exams

An MCITP Windows 7 Enterprise Desktop Support Technician certification candidate must pass two exams.

Certification Exams
MCITP: Windows 7, Enterprise Desktop Support Technician

Exam 70-680: TS: Windows 7, Configuring 

Exam 70-685: PRO: Windows 7, Enterprise Desktop Support Technician 

Selamlar...

Gönderildi : 02/11/2010 13:42

Paylaş: