Forum

MCSE+S ten MCTS ye ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

MCSE+S ten MCTS ye kısayol upgrade

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
361 Görüntüleme
(@TuncayArslan)
Gönderiler: 34
Trusted Member
Konu başlatıcı

Saygıdeğer hocalarım , değerli abilerim MCSE+S  ten sonra sınava girmedim bazıları emekli olmuş sınavların eski duruma göre + M yaptıktan sonra 2 sınav verip Enterprise admine çıkacaktım ama son zamanlarda sınav noları baya değişti , girmiş olduğum sınavlar aşağıda yazılı buna göre halen daha geçerli ise +M almak ve eski sınavlarımı srv 2008 çıkarmak istiyorum ve yanılmıyorsam en üst seviye enterprise admin buna kısayoldan çıkmak istiyorum özetle  mcse+s+m (en son versiyonundan olmak istiyorum) hangi sınavlara girmem gerekiyor sıra ile belirtebilecek biri varsa şimdiden teşekkürler sıra neden önemli derseniz 2 sınavda level atlamak varken 4 sınavda level atlamak istememem ve maddi yük girdiğim sınav  listesi aşağıda iyi çalışmalar. (not: msg de yazan imla hatalarından ve level kelimesi ile ilgili geyik tarzı cevapların yazılmamasını rica ederim)

Exam ID

299

298

630

350

294

293

291

290

270

Gönderildi : 20/09/2010 02:51

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

(@TuncayArslan)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Arkadaşım teşkkür ama sorduğum soruda nüansları tam tutmuyor burada yazanlar google da çok arama yaptımda net sonuca ulaşamadım

var yazmışta yazmış microsoft ama bunların 2 sınavla upgrade olabiliceklerim 2 sınavlada m yababileceğim olması gerektiğini biliyorum ama hangisi olduğunu net bilmiyorum ve gidiş güzergahını da anlatmıyor dolayısı ile cevapların bana yardımcı olmadı

Gönderildi : 20/09/2010 17:17

(@TuncayArslan)
Trusted Member
Konu başlatıcı

uzun uğraşlar sonucu kendi soruma kendi cevabımı veriyorum. 

+M olabilmem için 70-284 ve 70-285 e girmem gerekiyor 31 ekime kadar yoksa emekli olacak sınav 😀 

UPDATE İÇİN :

MCSE ler ise en az üç sınava [70-620 yada 70-680:, 70-647, 70-649] girmek zorundadırlar.
2003 Server MCSE den 2008 MCITP:Enterprise Administrator e

+M ve +S için UPDATE OLAYINA GELİNCE

Note There is no upgrade path from messaging or security specializations to Windows Server 2008 certifications.

yani diyorki exchange ve isa dan herhangibir 2008 e update yolu yoktur 😀

saygılar 😀

Gönderildi : 21/09/2010 00:46

Paylaş: