Forum

Comptia A+ Sertifik...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Comptia A+ Sertifikası

10 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
1,780 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Arkadaşlar herkese selamlar iyi forumlar diliyorum...

Forumda ilk mesajım ama cozumpark.com'a ilk girişim değil çok uzun süredir takip ettiğim, düzgün,doğru paylaşımların olduğu ve çok seyiveli bir portal olarak gördüğüm cozumpark ekibine ve forumlarda yorumları geçen herkesin emeğine sağlık diyerek konuma girmek istiyorum...

Öncelikle Comptia A+ sertifikasını almayı düşünüyorum bu sertifika içinde bulunduğum IT sektöründe bana fayda sağlarmı sağlarsada hangi düzeyde sağlar?İllaki olması gereken bir sertifikamıdır?

Ayrıca Comptia A+ Plus için TR döküman nerden temin edebilirim.

Gönderildi : 07/09/2010 03:33

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhaba,

Öncelikle aramıza hoşgeldiniz. http://www.cozumpark.com/forums/post/650.aspx  forum kurallarını inceleyerek işleme başlayabiliriz 🙂 Yazı karakterlerinin tümünü bold yapmanıza gerek yok. Sertifikasyon için comptia dokumnanına http://www.cozumpark.com/forums/post/650.aspx  linkten ulaşabilirsiniz.

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 07/09/2010 03:55

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Teşekkürler hoşbuldum...Forum kurallarını zaten okumuştum, ama yazı tipi bold olmasın diye bir madde göremedim eğer bold yazı tipi kullanılmayacaksa neden bu özellik eklenmiş?

Ayrıca ilgin ve cevabın için teşekkür ederim.Comptia A+ için verdiğiniz url forum kuralları url si ile aynı.Ben arama yaptım ama Comptia A+ hakkında detaylı bir bilgi göremedim saygılar iyi forumlar...

Gönderildi : 08/09/2010 03:37

(@ugurdemir)
Illustrious Member

http://www.cozumpark.com/files/folders/yuklemeler/entry48490.aspx  ulaşabilrsiniz.

Gönderildi : 08/09/2010 04:55

(@ugurdemir)
Illustrious Member

http://www.cozumpark.com/files/folders/yuklemeler/entry48490.aspx  ulaşabilirsin.

Gönderildi : 08/09/2010 04:55

(@ilkertutu)
Gönderiler: 63
Trusted Member

Herhangi bir sertifikanın işverenler tarafından ne kadar bilindiğini ve talep edildiğini görmek için bir kariyer sitesine girip sertifikanın adını arayabilirsiniz.

Ben birkaç sitede comptia diye aradım fakat sonuç pek iç açıcı değildi maalesef. Ünvanın farklı bir adı varsa belki o şekilde de aramak gerekir.

Gönderildi : 08/09/2010 15:11

(@erdemcilingiroglu)
Gönderiler: 2205
Noble Member

Merhabalar, Comptia A+ Bilgisayar Teknisyenlik eğitimidir. Yani Teknik Servis işi ile uğraşmak isteyenler için uygundur. Bazı Yetkili teknik servislerden bu sertifikaya sahip 1-2 kişi olması istenebilir. Bu eğitimi almış kişiler Kuzey, güney köprülerinin neleri kontrol ettiğinden tutun, Güç kaynağındaki güç çıkışlarının voltaj uçlarının tespit ve verdiği çıkışların ölçülmesi, RAM'in çalışması, CPU'nun çalışması, ECC'nin ne olduğu, DDR hızlarının nasıl adlandırıldığı, RAM^deki SPD yongasının görebi gibi bir sürü teknik bilgiyle dolarlar. (Zamanında biraz ilgilenmiştim de =)))

A+ eğitimini Çizgi Tagem Türkçe olarak güzel bir şekilde sunuyor. Çizgi Tagem'e üye olup eğitimleri takip edebilirsiniz. Size yetecektir.

Ne kadar gerekli konusunda başta verdiğim açıklama ve sizin gelecek planlarınıza göre değişir diyebilirim. Ama çok fazla sorulan bir sertifika değil. 

Saygılarımla.

Gönderildi : 08/09/2010 18:47

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Yorumlarınız için tşk ederim Ç.tagem den çalışıyorum zaten bütün konuları bitirdim ama çok basit geldi ve bu yüzden de bu forumda bu konu altında comptia A+ hakkında bilgi almak istedim tekrar teşekkürler iyi forumlar...

Gönderildi : 09/09/2010 00:11

(@erdemcilingiroglu)
Gönderiler: 2205
Noble Member

Rica ederim. Aslında Çizgi Tagem'deki eğitimler yeterli gelir diye düşünüyorum. Onun dışında detaylı bir yerli kaynak bulmanız bence zor görünüyor. Ancak ingilizce kaynakları araştırmanızda fayda var. Saygılarımla. Hayırlı bayramlar.

Gönderildi : 09/09/2010 11:39

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Size hak veriyorum Çizgi Tagem'in bende yeterli olacağına inanıyorum, gerçektende fazla döküman yok...Sizede Hayırlı bayramlar...

Gönderildi : 10/09/2010 18:32

Paylaş: