Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Kurs Tavsiyesi

11 Yazılar
9 Üyeler
0 Likes
652 Görüntüleme
(@deepower)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Mrb,

Bilgisayar ile aram iyi kavramamda fena değildir 11 senelik pc kullanıcısyım, Anadolu Meslek liesi elektronik mezunuyum ama elektronik ile aram yok,

bilgisayar konusunda yazlımcı olamam onu dendim ama o konuda yeteneğim yok,

Amaçım işyerlerinde geçerli olan bilgi işlem gibi yerlerde çalışabileceğim bir sertifka almak istiyorum, ne tavsiye edersiniz.

Gönderildi : 12/06/2010 19:21

(@sercancokyegit)
Gönderiler: 209
Reputable Member

http://www.cozumpark.com/egitim.aspx

Gönderildi : 12/06/2010 19:49

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhaba,

Öncelikle tercih önemli. Siz sistemci mi olmak istiyorsunuz yoksa yazılımcı mı? Önce kara verin.Sonrasında imkanınız varsa bir eğitim kurumu ile görüşün eğitim alın bence. Kurs tavsiyeyi ve hoca tavsiyesi için ise portalda konuşulmuştu. Ayrıca eğitim alcağınız hocayıda iyi araştırın.

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 13/06/2010 02:23

(@burakerdin)
Gönderiler: 43
Trusted Member

Merhaba,

Öncelikle tercih önemli. Siz sistemci mi olmak istiyorsunuz yoksa yazılımcı mı? Önce kara verin.Sonrasında imkanınız varsa bir eğitim kurumu ile görüşün eğitim alın bence. Kurs tavsiyeyi ve hoca tavsiyesi için ise portalda konuşulmuştu. Ayrıca eğitim alcağınız hocayıda iyi araştırın.

Keyifli çalışmalar.

Hocam'a tamamen katılıyorum, siz neye yeteneklisiniz? ya da istediğiniz nedir önce onun kararını verin. Sonrası kendiliğinden gelir, insan sevdiği işte başarılı ve mutlu olur. 

Gönderildi : 13/06/2010 04:40

(@deepower)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

İlk mesajımda belirttim yazılım konusunda yeteneğim yok diye heralde gözden kaçtı, yazılıma yeteneğim olmadığı için sistemci olmam daha iyi olacak, İş yerlerinde geçerli olacak bilgi işlem kısımlarında çalışabiliceğim geçerli sertifaka programlarından hangilerini önrerirsiniz?

Gönderildi : 13/06/2010 05:14

(@erdemcilingiroglu)
Gönderiler: 2205
Noble Member

Sistemci olacaksanız; Microsoft Sertifikasyonlarına yöneleceksiniz. Eğitim yerinden ziyade eğitmeni isteyin. Eğitmeninizi google'dan bir search edin bakın bakalım neler çıkacak?

En önemlisi arkadaşlarımın da belirttiği gibi "Ne istediğinizi iyi bilin" Biz size Sistemci olun dedik diye sistemci olmayın. Belki web Tasarımcı olacak potansiyeliniz vardır. Bunu sağlam bir eğitim danışmanına sorun.

Gönderildi : 13/06/2010 11:27

(@kaantekkol)
Gönderiler: 831
Noble Member

Bu süreç yeni başlayanlar için karışık geçiyor biraz. Bende bir eğitim kurumunda sistem eğitimi alıyorum. Belirtilen hocayıda internette araştırdım fakat hiçbir bilgi çıkmamıştı. Ama gel gör ki Hocamız gayet başarılı gayet iyi öğretiyor. Şans tabii bu. Ama işi şansa bırakmamak lazım. Eğitim kurumlarındaki satış danışmanı arkadaşlar sizin kariyerinize hedef olacak eğitimleri öneremeyebilirler. Siz ne olacağınızı belirleyeceksiniz. Yazdıklarınıza göre de Sistem eğitimi almalısınız. Bence önce işe girmediyseniz işe girin, yaklaşık 1 sene sonrada eğitime başlayın. Ama önce iş derim ben.

Gönderildi : 13/06/2010 12:48

(@erdemcilingiroglu)
Gönderiler: 2205
Noble Member

Tabi böyle durumlar da söz konusu olabiliyor. Bazı Eğitim Danışmanları da bu öğrenci bize kayıt olsun bende prim alayımda gerisi problem değil edasıyla takılabiliyorlar.

Google'da search etme aşamasında aslında haklısınız. Eğitim alacak olan kursiyerin eğitimine girmesi muhtemel kişinin dersine misafir öğrenci olarak girmesi de bir nebze etkili olacaktır. Saygılarımla.

Gönderildi : 13/06/2010 14:31

(@GokhanTASCI)
Gönderiler: 38
Trusted Member

Eğitimi alırken kurumların pek bir fonksiyonu yok, önemli olan eğitmeninizdir.

Çoğu dershane derslere misafir öğrenci olarak katılmanıza olanak sağlıyor, 3 4 farklı yerde 1 2 şer saat girdikten sonra sizin için en iyi hangisi anlayabilirsiniz.

Gönderildi : 14/06/2010 21:16

(@kral2003)
Gönderiler: 41
Trusted Member

Mrb.

Ben henüz sistem eğitimini yeni bitirmiş biri olarak sana tavsiye edebileceğim eğitmen Ümit Ali ORMAN dır.Yanlış hatırlamıyorsam kurum/şirket ismi vermek forum üzerinden yasaktı.Google araştır derim. 

Gönderildi : 07/08/2010 04:30

(@ahmetcandan)
Gönderiler: 1
New Member

valla bende bilişim eğitim merkezini tavsiye ederim ordan microsof sistem uzamlığı sertifika programıyla iş bulma sorununa bir çözüm bulunabilinir ayrıca bu kursun yaz kapıda var hem istanbulu gezdiriyor hemde herkes katıla biliyor tavsiye ederim arkadaşlar

Gönderildi : 28/05/2012 02:36

Paylaş: