Forum

MYO bitti Şimdi sır...

Bildirimler
Hepsini Temizle

MYO bitti Şimdi sıra Microsoft sertifikalarında 😀

11 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
352 Görüntüleme
(@FatihSarikaya)
Gönderiler: 38
Eminent Member
Konu başlatıcı

Hocalarım Şimdi Sizden bir istirhamım var ben Myo bitirdim Bilgisayar teknolojileri ve programlama artık sertifika almak istiyorum sizce nerden hangisinden başlayım Şimdi bir işletmenin bilgi işlem sorumlusuyum ve kendimi daha rahat geliştircek konumdayım ve bunu sertifikalarla onaylı olarak gelişdirmek istiyorum tavsiyelerini bekliyorum...

iyi geceler...

Gönderildi : 02/06/2010 03:16

(@erdemcilingiroglu)
Gönderiler: 2205
Noble Member

Merhabalar, Öncelikle girdiğiniz yolda size başarılar dilerim.

Bu konu çok kez tartışıldı. Özellikle bu konuyu da açtığınız forumları biraz karıştırmanız yeterli olacaktır. Ama yine de kısa kısa cevaplar vermeye çalışayım.

Öncelikle Sistemci olacağınızı varsayıyorum. Önünüzde 2 yol var bu yollardan birini seçebilirsiniz yada 2 yolu da seçebilirsiniz.

1- Server 2003 tarafında uzmanlaşıp MCSA, MCSE sertifikalarını almak.

2- Server 2008 tarafında uzmanlaşıp MCITP:SA, MCITP:EA sertifikalarını almak.

Yada 1. yol ile başlayıp, MCITP Upgrade gerçekleştirmek.

Diyelim ki 1. yolu seçtiniz; bu 2 resim işinizi görecektir. Sadece bazı sınavların güncel haline girmeniz gerekecektir. Misal Vista yerine 70-680 Windows 7 sınavına girmek, yada ISA yerine TMG'ye girmek gibi.

Farzedelim ki MCITP olmayı tercih ettiniz.

Bu linkte yol haritası çizdim. http://www.cozumpark.com/forums/thread/147753.aspx

Diyelim ki Upgrade yapmaya kalktınız. Onu da bu konuda tartıştık.

http://www.cozumpark.com/forums/thread/152527.aspx

Saygılarımla.

Gönderildi : 02/06/2010 03:44

(@FatihSarikaya)
Eminent Member
Konu başlatıcı

HOCAM ALLAH RAZI OLSUN SİZDEN BİR YOL GÖSTERDİNİZ.. ÇÖZÜM PARK AİLESİNDEN DE ALLAH RAZI OLSUN

Gönderildi : 02/06/2010 18:38

(@erdemcilingiroglu)
Noble Member

HOCAM ALLAH RAZI OLSUN SİZDEN BİR YOL GÖSTERDİNİZ.. ÇÖZÜM PARK AİLESİNDEN DE ALLAH RAZI OLSUN

Allah sizden ve cümlemizden de razı olsun. Slogan olarak ne diyoruz? "Çözümsüz sorununuz kalmasın"

Ama forum kurallarına göre hepsi büyük harf kullanmayalım. =)

Saygılarımla.

Gönderildi : 02/06/2010 18:42

(@muratcan-2)
Gönderiler: 2192
Üye

Merhaba,

Daha önce mcse eğitimi almadıysanız bence ilk önce eğitiminizi tamamlayın.Sınavları eğitimden sonra verirsiniz.

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 02/06/2010 18:57

(@erdemcilingiroglu)
Noble Member

Merhaba,

Daha önce mcse eğitimi almadıysanız bence ilk önce eğitiminizi tamamlayın.Sınavları eğitimden sonra verirsiniz.

İyi çalışmalar.

Tabi ki Murat Hocamızın bu lafını kesinlikle atlamayın. Yoksa sadece sınavlara gir çık Paper MCSE olursunuz. Önemli olan burada önce eğitimi alıp sonra sınavlara girmenizdir. Siz konuya hakim olun sınavlar sonraki iş.

Mesela ben hala kalan sınavlara girmiş değilim.

Gönderildi : 02/06/2010 19:17

(@FatihSarikaya)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

İyi çalışmalar.

EĞİTİM ŞU ANDA ÜNİVERSİTEM BİTTİ DAHA FAZLA ÜNİVERSİTE OKUMAK İSTEMİYRUM ZATEN BEN MCSE CCNA GİBİ SERTİFİKALARLA İLGİLENİYORUM VE ONUN İÇİN ONCE ON BİLGİ SAHİBİ OLMAK İSTİYORUM ŞU ANDA

Gönderildi : 02/06/2010 19:27

(@muratcan-2)
Üye

Merhaba,

Üniversite okumayacaksınız sadece kursa gideceksiniz.

İyi çalışmalar. Sertifikalı cahillerden olmanızı tavsiye etmem.

Gönderildi : 02/06/2010 19:33

(@FatihSarikaya)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Üniversite okumayacaksınız sadece kursa gideceksiniz.

İyi çalışmalar. Sertifikalı cahillerden olmanızı tavsiye etmem.

HAKLISINIZ O KONUDA zaten ama şu anda server 2003 hakım oldugumu düşünuyorum server 2008 de biraz bilgi edimeye başladım zaten.

çalışmış oldugum firma tam destek olarak eğitlerime yardımcı onanakları sunuyor sertifikalı cahil değil ama sertifikasız mcse gib yim 😀 şu anda birazda unix bilgim var 😀

ama sertifikalı almak ve kendimi isbatlamak istiyorum

Gönderildi : 02/06/2010 19:57

(@muratcan-2)
Üye

Merhaba, 

Siz kendinizi daha iyi tanırsınız.

Sınavlara sizin için uygun olan bir yerde tek tek girebilirisiniz.

Kolay gelsin.

Gönderildi : 02/06/2010 19:59

(@FatihSarikaya)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba, 

Siz kendinizi daha iyi tanırsınız.

Sınavlara sizin için uygun olan bir yerde tek tek girebilirisiniz.

Kolay gelsin.

firmam büyümeye başladı ve bende firmanın iteklerini yeni teknolojik istemlerle desteklemek istiyorum zaten ama elimde bu teknolojiye hakımiyet sahlıyacagıma dair sertifikam olursa kimse sormadan rahat hareket edebilrim ben onun için bu sertifikaları istiyorum ve eksik oldugum bilgilerimi tamamlamak için bu şekilde bi sınavlara ihtiyacım var

Gönderildi : 02/06/2010 20:04

Paylaş: