Forum

Microsoft Sertifika...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Microsoft Sertifikasini alabilmek için kurs şartmı

9 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
462 Görüntüleme
(@KerimAcar)
Gönderiler: 72
Estimable Member
Konu başlatıcı

İyi günler. ßen Adiyamanin Kahta ilçesindenim bulunduğum ilçe ve ilde Microsoft kurslari bulunmamakta ben Küçükten başlayip ileriye doğru gitmeyi düşünüyorum. ama bulunduğum yeri terkedememe gibi bir durumum war çalişiyorum.

1.şimdi ben bu kurslara gitmeden direk sinavlara girebilirmiyim, Nereye Başvurmam gerekecektir.

2. Bu Sınavlar ingilizce olacak diye duydum bu sinavlarin Türkçesi Yokmu ,

Türkçe olursa işletim sistemleri kısmından geçebileceğimden eminim ama ing. em sadece bilgisayar teorilerini anlayacak kadar.

Bu konu daha önce açilmişsa Görmedim Baya baktim sertifikasyon ile ilgili sayfalara ama Bulamadım

Gönderildi : 06/04/2010 19:54

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,

Sınav için kursa gitmeniz şart değil ama bilginize bağlı olarak kurs gerekir veya gerekmez.

Sınavlar ingilizce Türkçesi yok.

Sınavlar Microsoft tarafından yetkili kılınan mercilerde yapılabiliyor sadece.

Öğrenip girmek adına kurs iyi.Ama bir çok soruyu ezberleyip girenlerde var belli bir düzeye kadarda sertifika alan arakdaşları biliyorum.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 06/04/2010 19:58

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

selam, açıkçası kursa gitmeden pek kolay olmuyor, çünkü orada microsoft sınavları doğrultusunda yetiştiriliyorsunuz. Fakat küçük küçük başlayacağım diyorsanız acele etmeyin. Sınavlar türkçe değil evet, fakat ingilizce işletim sistemi kurarak, bunun üzerinde uzun süre çalışarak, türkçe durumunu aşabilirsiniz, yani en azından terminoloji tarafına aşina olabilirsiniz. Bu kısmı aşarsanız, sınavların bulunduğu siteler var, buralardan şimdiye kadar çıkmış sorular ile alıştırma yaparsınız, sonrasında sınavları kazanma şansınız, şimdiye nazaran çok daha yüksek olacaktır.

Gönderildi : 07/04/2010 00:00

(@erdemcilingiroglu)
Gönderiler: 2205
Noble Member

Rıza ve Alper arkadaşlarıma katılıyorum.

Öncelikli olarak bir cümleyi anlayabilecek düzeyde ingilizceniz olursa güzel olur. Orta düzey gibi. Daha sonra ingilizce windows'lar üzerinde bol bol çalışma yaparak işin teknik ingilizce sözcük tarafını da kapacaksınız diye düşünmekteyim.

Kursa gitmek ufkunuzu açacaktır. Kursa gitmeden veya ingilizceniz olmadan da bu sınavları aşmanın yolları vardır. En basiti Dump adı verilen havuzları indirerek sadece soruları ve doğru şıkları ezberleyerek sınavdan 700+ not almanız olasıdır. Tabi bu sizi Paper MCSE adı verilen kimlikten öteye geçirmez. Tabi siz ben MCSE'yim, MCITP'yim diye atar tutarsınız ama bir gün gelir bir sorunla karşılaşırsınız o zaman derler "Sen nasıl MCSE'sin?" vb.. senaryolar çoğaltılabilir.

Kendi kendinize MCSE olma yolunda ise portalımızdaki basit düzeyden orta ve gelişmiş basamaklarda makale ve videoları izlemeniz yararlı olacaktır. Kursa gidemiyorsanız. Mecburen kitap yada eğitim setleri ile çalışacaksınız. Bol bol lab yapmanız da yerinde olacaktır. Saygılar.

Gönderildi : 07/04/2010 03:12

(@KerimAcar)
Gönderiler: 72
Estimable Member
Konu başlatıcı

İlginiz için Teşekkürler.

Eninde Sonunda Bu ingilizceyi öğreneceğim. Ben en iyisimi ortak düşünceyle yola çıkayim bir ing. ,işletim sistemi kurayim.

Portali zaten takip ediyorum Çok güzel Bir portal . Özellikle Server ve Sanallaştirma Konunsunda Bilmediğim pek çok şeye Değinilmiş..

Diğer portallardan çok farklı

Portallda emeği Geçen Herkese Tşk.Lr

Gönderildi : 07/04/2010 16:05

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Biz tşk ederiz zaten her hafta süreki webcast,yeni makalelerle  güncelliğini koruyan bir portal.

Saygılarımla.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 07/04/2010 17:28

(@erdemcilingiroglu)
Noble Member

İlginiz için Teşekkürler.

Eninde Sonunda Bu ingilizceyi öğreneceğim. Ben en iyisimi ortak düşünceyle yola çıkayim bir ing. ,işletim sistemi kurayim.

Portali zaten takip ediyorum Çok güzel Bir portal . Özellikle Server ve Sanallaştirma Konunsunda Bilmediğim pek çok şeye Değinilmiş..

Diğer portallardan çok farklı

Portallda emeği Geçen Herkese Tşk.Lr

Merhabalar, herzaman kafanıza takılan sorularınızı portalımızda paylaşabilirsiniz. Elimizden gelen yardımı yapacağımızdan emin olabilirsiniz.

Sanallaştırma ve Server demişsiniz. Burada çok fazla acele etmeyin. Herşey sırayla. Biraz temel oluşsun. Biraz server servislerini vb. bileşenleri öğrenin. Sanallaştırma vb. konulara daha sonra girişebilirsiniz. Bu da ufak bir ip ucu olarak bir köşede bulunsun.

Girmiş olduğunuz bu yolda başarılar dilerim. SAygılar.

Gönderildi : 08/04/2010 00:43

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

selam, açıkçası kursa gitmeden pek kolay olmuyor, çünkü orada microsoft sınavları doğrultusunda yetiştiriliyorsunuz. Fakat küçük küçük başlayacağım diyorsanız acele etmeyin. Sınavlar türkçe değil evet, fakat ingilizce işletim sistemi kurarak, bunun üzerinde uzun süre çalışarak, türkçe durumunu aşabilirsiniz, yani en azından terminoloji tarafına aşina olabilirsiniz. Bu kısmı aşarsanız, sınavların bulunduğu siteler var, buralardan şimdiye kadar çıkmış sorular ile alıştırma yaparsınız, sonrasında sınavları kazanma şansınız, şimdiye nazaran çok daha yüksek olacaktır.

ALPER BEY İYİ GÜNLER BİR ARAKADAŞIMIZ İÇİN ÜSTTE YAZMIŞ OLDUĞUNUNUZ MESAJI OKUDUM BENDE BENZER DERTLERDEN MUNZARİBİM SÖZÜNÜ ETTİĞİNİZ SINAVLARIN LİNKİ MEVCUTMUDUR SİZDE PAYLAŞIRSANIZ SEVİNİRİM, EN AZINDAN ÖN BİLGİM OLUR DİYE DÜŞÜNÜYORUM ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER

Gönderildi : 04/05/2010 15:51

(@erdemcilingiroglu)
Noble Member

Portalımızda illegal paylaşım yasak olduğu için Alper arkadaşım buradan cevap vermeyecektir. İlginizden ötürü teşekkürler. İyi çalışmalar.

Gönderildi : 05/05/2010 01:15

Paylaş: