Forum

Cisco sınavları hak...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Cisco sınavları hakkında

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
851 Görüntüleme
(@AhmetERSAHAN)
Gönderiler: 116
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar Cisco sınavları hakkında bilgisi olanvar mı sınava girmeden önce sanırım cisconun kendi alıştırma sınavları varmış tam olarak sayısını bilmiyorum ama bu sınavları geçince CCNA sınavı için belirli bir indirim uygulanıyormuş. Evimizden girebiliyormuşuz bu sınavlara yakın zamanlar bu sınavlara giren arkadaşlar varmı acaba biraz detay verebilirmisiniz kaç sınav var v.s hangi siteden girebiliyoruz yardımcı olursanız sevirim yakında bende girmeyi düşünüyorum teşekkür ediyorum şimdiden ...

Gönderildi : 21/03/2010 04:08

(@hasanelisert)
Gönderiler: 79
Trusted Member

Ahmet Merhaba ;

Öncelikle Netacad üzerinde bir öğrenci hesabına ihtiyacın var , bunun için akademik yetkinliği olan bir yerden eğitim alman gerekiyor.

ör: http://www.btegitimleri.itu.edu.tr/cisco/  

http://www.cisco.com/web/learning/netacad/index.html  

Evinden girebileceğin sınavlar eğitim aldığın sürece işlediğiniz konuların bölüm sınavlarıdır.

ör: 1.kur 11 bölümden oluşuyor , her bölüm sonunda netacad üzerinden sınava girersin.Kur tamamlanabilmesi için ortalamanın 70-80 civarı olması lazım.

İ.T.Ü'nin eğitiminden devam etmek gerekirse CCNA için 4 kur var , başarı ile tamamladktan sonra CCNA sınavına girebilecek düzeye geliyorsun ,%40 gibi bir indirim var.

Gönderildi : 21/03/2010 13:41

(@AhmetERSAHAN)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Hasan bilgeadam ankaradan eğitim aldım yalnız kursu bitirdim evden girebileceğim sınavlar sadece kurs döneminde girebileceğim sınavlarmıydı şu anda girebilirmiyim peki bu sınavlara teşekkür ediyorum..

Gönderildi : 21/03/2010 14:31

(@hasanelisert)
Gönderiler: 79
Trusted Member

Merhaba Hasan bilgeadam ankaradan eğitim aldım yalnız kursu bitirdim evden girebileceğim sınavlar sadece kurs döneminde girebileceğim sınavlarmıydı şu anda girebilirmiyim peki bu sınavlara teşekkür ediyorum..

Netacad üzerinde Bilge Adam size ait bir hesap açtı mı? 

Gönderildi : 22/03/2010 02:04

(@AhmetERSAHAN)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Yok açılmadı hesap bunu bilmiyordum şimdi öğrendim ama açtırabilirm oradan bunu kim açacak peki bize eğitim veren eğitmenimiz mi yoksa öğrenci işleri mi yapacak müracaat kime olacak

Gönderildi : 22/03/2010 02:09

(@GurcanBoduroglu)
Gönderiler: 119
Estimable Member

Selam Herkeze,

Arkadaşlar Cisco Net Academy konusunu mart ayı itibariyle sonlandırdı. Şu anda ciscoda artık böyle bir indirim yok. Ahmet Bey bu sınav ile ilgili bilgiyi yine eğitim kurumlarınızdan doğru bir şekilde öğreniniz. Gerek eğitmenler gerekse öğrenci işleri mutlaka biliyordur. Netacad sınavları 4 sınavdan oluşur. Soruları özel bir web sitesinden bulabilirsiniz buraya post etmem doğru olurmu bilemediğimden size siteyi mesaj atacağım.

Saygılarımla,

Gürcan 

Gönderildi : 22/03/2010 03:18

(@AhmetERSAHAN)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Gürcan ilginiz için çok teşekkür ediyorum sanırım en iyisi eğitim kurumuna müracaat etmek olacak ..

Gönderildi : 22/03/2010 03:23

Paylaş: