Forum

MCITP moc'larını ne...

Bildirimler
Hepsini Temizle

MCITP moc'larını nerden alabilirim?

12 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
339 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhabalar

2003 senesinde netron'da mcse eğitimi almıştım ama sınavlarına girmemiştim.

şimdi mcitp sınavlarına girmek istiyorum moc'ları nereden alabileceğim ve ücretlerinin ne oldugu hakkında bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim.

Teşekkürler.

Gönderildi : 02/03/2010 17:14

(@erdemcilingiroglu)
Gönderiler: 2205
Noble Member

MOC'leri Türkiye'de bulabileceğiniz net bir adres göremedim. Kitapyurdu, Hepsiburada ve ideefixe gibi sitelere baktım ama göremedim. MOC'leri en iyi ihtimalle Microsoft Learning Portalı Book kısmından alabilirsiniz. İlgili linkte Server Teknolojileri alt bölümü seçili. Saygılarımla.

http://learning.microsoft.com/Manager/Catalog.aspx?clang=en-US&dtype=Catalog&Sort=PublicationDateDescending&page=1&cats=%7b803f37c6-1c6b-4905-812f-7367c606d0aa%7d%3a%7b1ba8b41f-c9fb-4e07-87e7-3d3943a51600%7d

Gönderildi : 03/03/2010 00:44

(@erdemcilingiroglu)
Noble Member

Windows Server 2008 Yöneticinin Cep Danışmanı kitabı gözümün içine bakıyormuş. Sonradan farkettim. Microsoft orjinal yayınlarının Türkçeye çevrilmesi Arkadaş Yayınlarından çıkıyor. Türkçe isterseniz çoğu kitabı biraz gecikmeli de olsa buradan temin edebilirsiniz. Saygılarımla...

http://www.arkadas.com.tr/  

Gönderildi : 03/03/2010 00:57

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Aslında Mcse 2003 kitapları var elimde netrondan eğitim alırken verilmişti onlar gibi mcitp kitaplarını eğitim merkezlerinden bulamam mı öğrencilere dağıttıklardan?

Tavsiye ettiğiniz kitabı inceledim ama sınavlar için yeterli bir kaynakmıdır bu kitap sizce?

aklıma takılan bir kaç soru daha var cevaplayabilirseniz sevinirim

examcollection'dan 70-620 için soru çözüyorum ama soruların hepsi 5 adet ve A B C diye gruplara ayrılmış durumda yani en fazla 15 adet gerçek sınav da soru adedi ne kadar acaba?

Forumda okudugum ve anlayamadığım tabirler var dump ve pass4sure soruları bunlar hakkındada bilgi verebilirmisiniz

Gönderildi : 03/03/2010 13:18

(@erdemcilingiroglu)
Noble Member

Tabi akşama yardımcı olabilirim. İşyerinde internete pek zaman ayıramıyorum. Detaylı yazabilirim.

Gönderildi : 03/03/2010 15:17

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Çok sevinirim Erdem bey teşekkürler.

Gönderildi : 03/03/2010 18:37

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhaba,

Sınav kodlarnı biliyorsanız ve o sınava çalışmışsanız, bazı sitelerde dump diye tabir edilen hazırlk soruları, daha önceden çıkmış sorular vardır. Examcolletion sitesine bakabilirsiniz.

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 03/03/2010 20:13

(@erdemcilingiroglu)
Noble Member

Aslında Mcse 2003 kitapları var elimde netrondan eğitim alırken verilmişti onlar gibi mcitp kitaplarını eğitim merkezlerinden bulamam mı öğrencilere dağıttıklardan?

Tavsiye ettiğiniz kitabı inceledim ama sınavlar için yeterli bir kaynakmıdır bu kitap sizce?

aklıma takılan bir kaç soru daha var cevaplayabilirseniz sevinirim

examcollection'dan 70-620 için soru çözüyorum ama soruların hepsi 5 adet ve A B C diye gruplara ayrılmış durumda yani en fazla 15 adet gerçek sınav da soru adedi ne kadar acaba?

Forumda okudugum ve anlayamadığım tabirler var dump ve pass4sure soruları bunlar hakkındada bilgi verebilirmisiniz

Merhabalar, MCITP ile ilgili sadece Arkadaş yayınlarını gördüğümden kendi kitabımın göze battığını söyledim. Bu kitap Server 2008 ile ilgili bir kitaptı sadece. Herhangi bir sınav kitabı değildi. Arkadaş Yayınlarının bu tarz kitapları mevcut. Normal şartlarda her sınav bir kitaptır. Siz gireceğiniz sınavlara göre kitap alırsınız. Misal; 70-640 Server 2008 Active Directory sınavına girecekseniz. Almak istediğiniz kitap

http://www.microsoft.com/learning/en/us/Book.aspx?ID=11754&locale=en-us

bu olmalı. Keza diğer her sınav için farklı bir kitap söz konusu. Maliyetli bir yol olacaktır. Ama bu kitapları bitirebilirseniz baya bilgi sahibi olursunuz kanaatindeyim. 

Dump konusuna gelmeden önce 620'yi unutun bence. Windows 7 gibi güncel bir işletim sisteminin sınavına (70-680) girmek varken. Bence Vista anlamsız olur.

Dump olayına gelince. Sizinde tabir ettiğiniz Exam Collection sitesinde bu gireceğiniz sınavlarda çıkacak, çıkması muhtemel sorular Dump adı verilen havuzlarda toplanmakta. Sizde bu sorulara göz gezdirerek girdiğinizde sınavda başarılı olmanız muhtemeldir. Hatta bu soruları sadece ezberleyerek girmek suretiyle sınavları kazanmanız da yine olasılıklar arasındadır.

Sizde çıkan soru sayısı sebebi

1- Ya 15 soruluk bir havuzdur.

2- Soruları çözdüğünüz program yasal olmadığından 5 soru gösterir. Lisanslı sürüm kullanmanız taktirde aşağıdaki havuzu temin ettiğinizde 129q ibaresinden de anlayabileceğiniz üzere 129 soru çıkacaktır. 

Microsoft CertifyMe 70-680 v2010-02-27 by Carles 129q.vce

Pass4sure; Microsoft sınavlarında çıkması en muhtemel soruları yayınlamaktadır. Hatta %100 gibi bir tutturma oranı da mevcuttur. Sistemi bildiğim kadarı ile. 10 kişi kadar aynı sınava girip, ezberleyebildikleri kadar soru ezberlerler ve bunları bir havuzda toplarlar. Yada pek bildiğim bir yol değil ama sınav merkezleri ile anlaşmalı bir durum da olabilir. Yoksa kelimesi kelimesine soruları tutturmak ta pek mümkün gözükmüyor.

Makale tadında bir cevap yazdım sanki. Umarım işinize yarar. Saygılarımla.

Gönderildi : 03/03/2010 23:24

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Gerçekten makale tadında olmuş kafamdaki soruları giderdiniz çok teşekkürler.

Evet kitapların hepsini almak gerçekten maliyetli olucak ama daha iyi bir çalışma şekli gelmiyor aklıma  soru ezberleyip girmekte istemiyorum bu şekilde kendimi dahada geliştirebilirim diye düşünüyorum sizind çalışma konusunda tavsiyeleriniz varsa paylaşırsanız sevinirim.

mcitp olmak için aşağıdaki sınavlara girilmesi gerektiğini forumda gordüğüm için 70-620'yi düşünmüştüm ilk sınav için.

70-620 şart değilse dediğiniz gibi win 7 daha iyi olacaktır.

MCITP 70-620, 70-640 , 70-642  70-643 ve 70-647

Evet trial program kullanıyorum sorular için. free bi program varmıdır acaba bu soruları çalışabileceğim.

Gönderildi : 03/03/2010 23:56

(@erdemcilingiroglu)
Noble Member

Rica ederim.

MCSE eğitimlerine katıldıysanız aslında MCITP için kendi kendinizi yetiştirmeniz zor olmasa gerek. Windows server 2008 kurup kendi kendinize senaryolar yapabilir, Portalımızdaki makalelerden faydalanabilirsiniz. Ayrıca Microsoft Learning sayfalarındaki sınavlar için sınavlarda çıkan konuların yüzdelik dağılımlarına bakabilir, Free Learning materyallerini inceleyebilirsiniz. Ayrıca Dump'larda çıkacak sorunların hangi konulardan geldiğine ve çıkan soruyu yapıp yapamadığınıza bakın. Bu neden böyle diye soru sorun kendi kendinize.

Sorular için Free bir program maalesef bilmiyorum. Saygılar.

Gönderildi : 04/03/2010 00:03

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Ilginiz için Çok teşekkürler Erdem bey geçekten çok yardımcı oldunuz.

Gönderildi : 04/03/2010 01:11

(@erdemcilingiroglu)
Noble Member

Rica ederim. Yardımcı olabilmek için buradayız. Olabildiysek te ne mutlu. Saygılar.

Forever Çözümpark (from Hakan Uzuner's Webcast) =)

Gönderildi : 04/03/2010 01:33

Paylaş: