Forum

MCITP Yol haritası

Bildirimler
Hepsini Temizle

MCITP Yol haritası

29 Yazılar
15 Üyeler
0 Likes
1,466 Görüntüleme
(@erdemcilingiroglu)
Gönderiler: 2205
Noble Member
Konu başlatıcı

Erdem Hocam merhaba,

MCITP sınavlarına girmeyi planlıyorum hatta bunun için dışarıdan bir kursa başladım. Fakat bana söyledikleri ingilizce dil desteğinin olmaması. Başka kaynaklarda gözlemlediğim kadar MCITP sınavlarında Türkçe dil desteğinin geldiği üzerineydi,yanlış mı bilgilendim yoksa bana bilgi veren kurs eğitim danışmanlarının bir bilgi eksikliği mi vardır? İşin ehline danışmak istedim.

İyi çalışmalar

Merhabalar,

İş yerinde olduğum için detaylı yazamadan kısa geçmek zorundayım. Türkçe sınavlar gelmiştir. Fakat biz genelde Türkçe Sınav tavsiye etmiyoruz. Çünkü teknik terimlerin çevrilmesi sıkıntılı olabiliyor.

İngilizce konusunda ise teknik ingilizcenizin olması ve okuduğunuzu anlamanız yeterlidir. Orta seviye ingilizce işinizi görecektir.

Gönderildi : 20/02/2012 16:12

(@evrenbanger)
Gönderiler: 2439
Üye

Evet girebilirsin. Sorularida bulabilirsin ama tabii sonrasi onemli.

Gönderildi : 21/02/2012 21:35

(@fatihozyalcin)
Gönderiler: 167
Estimable Member

Erdem Hocam merhaba,

MCITP sınavlarına girmeyi planlıyorum hatta bunun için dışarıdan bir kursa başladım. Fakat bana söyledikleri ingilizce dil desteğinin olmaması. Başka kaynaklarda gözlemlediğim kadar MCITP sınavlarında Türkçe dil desteğinin geldiği üzerineydi,yanlış mı bilgilendim yoksa bana bilgi veren kurs eğitim danışmanlarının bir bilgi eksikliği mi vardır? İşin ehline danışmak istedim.

İyi çalışmalar 

Merhaba, Türkçe olan uzmanlık sınavlarını aşağıdaki tabloda görebilirsiniz. Ayrıca Erdem'in dediğine katılıyorum sınavlara ingilizce girmenizi öneririm.

Microsoft exam turkish

Gönderildi : 23/02/2012 23:21

(@Muratozden)
Gönderiler: 6
Active Member

Sertifikasyon aşamasında sürekli şu sorular sorulmaktadır.

Nasıl MCSA olurum?

Nasıl MCSE olurum?

2008 MCITP Sertifikasyonlarında yol haritası?

Bu sorulara ilk olarak güncel sertifikasyon programı olan MCITP yol haritasını çizerek yanıt vermeye çalışacağım. 

İşte MCITP yol haritası. Saygılar...

MCITP Yol Haritası

Erdem CILINGIROGLUÇevrim dışı. Son etkinliği:03-19-2012, 17:27 Erdem bey bu kırmızı ve mavi ile işaretledikleriniz ne anlama geliyor? 

Gönderildi : 19/03/2012 22:59

(@erdemcilingiroglu)
Noble Member
Konu başlatıcı

Merhabalar, Üzerinden seneler geçmiş biraz zor olacak hatırlaması ama sanırım ortak sınavlar olduğunu ifade etmeye çalışmıştım. Şimdi bakıyorum da aklıma ondan başka mantıklı açıklama gelmiyor. 🙂

Saygılarımla.

Gönderildi : 27/03/2012 00:51

(@ErhanBirgoren)
Gönderiler: 3
Active Member

Erdem Hocam,

Önce Server Administrator olma zorunluluğu varmı?

Dilediğimiz gibi direk Enterprise Administrator'den başlıyabiliyormuyuz?

Gönderildi : 17/07/2012 02:31

(@ErhanBirgoren)
Gönderiler: 3
Active Member

Erdem Hocam,

Gönderildi : 17/07/2012 02:32

(@erdemcilingiroglu)
Noble Member
Konu başlatıcı

Erdem Hocam,

Merhabalar,

Hayır yok. İstediğiniz sırada, istediğiniz sertifikasyondan başlayabilirsiniz. İyi çalışmalar dilerim.

Gönderildi : 17/07/2012 12:34

(@ahmetatas)
Gönderiler: 38
Trusted Member

elinize sağlık baya fikir verdi bu paylaşımınız.bu yolda çok çok yeniyim. işe başladım inşallah bir sıkıntı olmazssa bu yolda ilerleyeceğim.

Teşekkürler kolay gelsin

Gönderildi : 14/11/2012 17:31

(@erdemcilingiroglu)
Noble Member
Konu başlatıcı

elinize sağlık baya fikir verdi bu paylaşımınız.bu yolda çok çok yeniyim. işe başladım inşallah bir sıkıntı olmazssa bu yolda ilerleyeceğim.

Teşekkürler kolay gelsin

Mesajınızın üzerinden biraz zaman geçmiş ama yine de ekliyorum. Aşağıdaki linkte Sertifikasyon ile ilgili bir makalemiz mevcut. Yeni sertifikasyonları da anlatmaya çalıştık. Umarım işinize yarar. İyi çalışmalar.

http://www.cozumpark.com/blogs/microsoft_genel/archive/2012/06/24/microsoft-sertifikalar-ve-sertifikasyon-programlar-hakk-nda-bilgi.aspx 

Gönderildi : 23/11/2012 13:06

Sayfa 2 / 2
Paylaş: