Forum

prometricten sınav ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

prometricten sınav satın alamıyorum

14 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
554 Görüntüleme
(@murathan_)
Gönderiler: 49
Trusted Member
Konu başlatıcı

selam prometricten öğrenci indirimli sınav satın almak istiyorum alamıyorum.lütfen yardım edermisiniz.bi kaç gündür uğraşıyorum yapamadım

Gönderildi : 15/01/2010 23:04

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Portalımızda videosu mevcut  http://www.cozumpark.com/blogs/videolar/archive/2010/01/02/video-prometric-s-nav-rezervasyonu.aspx  incelermsiniz.

Keyifli çalışmalar. 

Gönderildi : 15/01/2010 23:09

(@murathan_)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Portalımızda videosu mevcut  http://www.cozumpark.com/blogs/videolar/archive/2010/01/02/video-prometric-s-nav-rezervasyonu.aspx  incelermsiniz.

Keyifli çalışmalar. 

hocam oralarda bi sorun yok,bi çok kez videoları izledim. verdiği indirim kodunu giriyorum kabul etmiyor

baştan yapiim dedim bu seferde sınav yerini seçmek istediğimde sadece Retake Policy Notification yazan bi ekran çıkıyor back yazıyor

Gönderildi : 15/01/2010 23:12

(@erdemcilingiroglu)
Gönderiler: 2205
Noble Member

Keyifli çalışmalar. 

hocam oralarda bi sorun yok,bi çok kez videoları izledim. verdiği indirim kodunu giriyorum kabul etmiyor

baştan yapiim dedim bu seferde sınav yerini seçmek istediğimde sadece Retake Policy Notification yazan bi ekran çıkıyor back yazıyor

Merhabalar

Size gönderilen Voucher ile ilgili maili tam okumamış olmalısınız. Orada yazan içerik ve özet Türkçesi

1. Using the Student Price Code, schedule and pay for your exam by contacting your Regional Prometric Call Center or test center locations that can be found on this website http://www.prometric.com/microsoft . Please note, Microsoft Academic (072) exams can not be scheduled online via Prometric's website.

2. Go to the most convenient Prometric Testing Center located near you.  Do not forget to take your valid student ID card to the testing center!

3. Take your exam.

Bu mailde denmiş ki, http://www.prometric.com/microsoft  bu adreste bulabileceğiniz Sınav Merkezlerine başvurarak öğrenci indirim kodunuzu kullanarak sınav tarihinizi alın ve ödemenizi yapın. Önemli not: 072 kodlu Microsoft Akademik sınavları Prometric sitesinden Online olarak rezervasyon yapılamaz

2. Size yakın Prometric Test Merkezine gidin. Sınava gelirken geçerli öğrenci kimlik kartınızı getirmeyi unutmayın!

3. bla bla

Sanırım sorunun nerede olduğunu anlamışsınızdır. Saygılarımla...

Gönderildi : 15/01/2010 23:37

(@murathan_)
Trusted Member
Konu başlatıcı

hocam anlayamadım şimdi 70$ normal sınav ücretinimi ödeyinmi diyorsun?

sınav ücretini ödedikten sonra kimlikle sınav merkezine gittiğimde ne olacak  40$ı sınav merkezinden gerimi isteyeceğim anlayamadım ?

Gönderildi : 15/01/2010 23:38

(@erdemcilingiroglu)
Noble Member

hocam anlayamadım şimdi 70$ normal sınav ücretinimi ödeyinmi diyorsun?

sınav ücretini ödedikten sonra kimlikle sınav merkezine gittiğimde ne olacak  40$ı sınav merkezinden gerimi isteyeceğim anlayamadım ?

Öğrenci indirimli sınavların ücreti 30 dolardır. Kodları 70 değil 72 ile başlar. Örnek Windows 7 sınavı asıl kodu 70-680 dir ve 70 dolar verilerek girilir. Ama Öğrenci kampanyasında bu sınav 72-680 dir ve 30 dolar ödenerek girilir. Siz Prometric sitesinden herhangi bir sınav almayacaksınız. Step by step anlatıyorum yapacaklarınızı. Örnek: Windows 7 Sınavı içindir.

1- Gireceğiniz sınav merkezine telefon açarsınız.

2- Ben şurada öğrenciyim ve öğrenci kampanyasından faydalanmak istiyorum.

3- 72-680 sınavına gireceğim. Salı günü saat 2 uygun mudur? Cevap: Evet 😉

4- Salı günü randevu aldığınız saatten 30 dk. önce sınav merkezine gidersiniz. Öğrenci ve gerçek kimliğinizi gösterirsiniz. Master veya Visa Kartınızdan 30 dolar çekerler ve sınava girersiniz.

5- Bize de 5. maddede başarılar demek düşer.

Umarım açıklayıcı olmuştur. Saygılar...

Gönderildi : 15/01/2010 23:51

(@erdemcilingiroglu)
Noble Member

Pardon son anda en önemli noktayı atladığımı farkettim.

Prometric sitesinden Öğrenci kodu alıyorsunuz. Sınav günü sizden bu kodu isteyecekler. O halde düzenleme yapıyorum.

1- http://www.microsoft.com/learning/en/us/offers/student-career.aspx  bu siteden girmek istediğimiz sınava göre öğrenci voucher'ımızı alıyoruz.

2- Gireceğiniz sınav merkezine telefon açarsınız.

3- Ben şurada öğrenciyim ve öğrenci kampanyasından faydalanmak istiyorum.

4- 72-680 sınavına gireceğim. Salı günü saat 2 uygun mudur? Cevap: Evet 😉

5- Salı günü randevu aldığınız saatten 30 dk. önce sınav merkezine gidersiniz. Öğrenci ve gerçek kimliğinizi gösterirsiniz. Size kodu sorarlar söylersiniz Master veya Visa Kartınızdan 30 dolar çekerler ve sınava girersiniz.

6- Bize de 6. maddede başarılar demek düşer.

unuttuğum madde için özür dilerim. Saygılar...

Gönderildi : 15/01/2010 23:56

(@murathan_)
Trusted Member
Konu başlatıcı

tamamen sınav merkezinin hatası

ben üç kez gittim öğrenciyim şuda kodum dedim başta haberleri yokmuş anlattım izah ettim.

yılbaşından sora gel dediler

yılbaşından sonra gittim indirim bitti dediler. [:D] 

bugun gittim indirim bitti siz kendiniz kodu girip satın alın dediler bende alamıyorum hata veriyor dedim.ozaman süresi dolmuş dediler

boşu boşuna 40$ odettireceklerdi

şimdi ne yapacagım bilmiyorum

başka bi şehirde girmeye çalışssam daha dogru olacak sanrım

Gönderildi : 16/01/2010 00:04

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Yanlış yönlendirme böyle sıkıntılara yol açmakta. Başarılar dilerim.

Gönderildi : 16/01/2010 00:08

(@erdemcilingiroglu)
Noble Member

3 haftadır giriyorum ve Perşembe tekrar gireceğim. =) İstanbul Bilge Adam'da sıkıntı yok =)

Gönderildi : 16/01/2010 00:11

(@murathan_)
Trusted Member
Konu başlatıcı

ikinizede teşekkür ederim hocam.yardımcı oldunuz sağolun.

Gönderildi : 16/01/2010 00:23

(@erdemcilingiroglu)
Noble Member

Rica ederiz ne demek.

Ne diyoruz; Çözümsüz sorununuz kalmasın.....

Saygılar

Gönderildi : 16/01/2010 00:26

(@ugurpek)
Gönderiler: 272
Reputable Member

Rica ederiz ne demek.

Ne diyoruz; Çözümsüz sorununuz kalmasın.....

Saygılar

[Y]

Gönderildi : 16/01/2010 14:02

(@EmreOcakli)
Gönderiler: 4
Active Member

Şu an sınav almak ile uğraşıyorum.

Promotion Code or Voucher yazan yere kadar geldim ( kredi kartı bilgilerinin olduğu ekran ) Second shot numaramı girdim ama sayfada kabul edilip edilmediğine dair birşey yok. Olması gerekiyor mu ?

Gönderildi : 16/02/2010 17:41

Paylaş: