Forum

Nereden Başlamalıyı...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Nereden Başlamalıyım Ve İzlenmesi Gereken Yollar

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
317 Görüntüleme
(@Kadir_Sahin)
Gönderiler: 9
Active Member
Konu başlatıcı

Öncelikle merhaba arkadaşlar yine. Ortlama  7-8 senelik  saf bilgisayar teknik servis ve ileri düzey xp+vista+win7 bilgim var ve şansıma bir fabrikada 1.5 sene önce kendime iş buldum ve 30+1 server sbs  olarak başındayım. Kendime git gide geliştirdim. ve sizler sayesindede geliştirmeye çalışıyorum. Endüstri Meslek lise meznuyum. Ve bu aşamadan sonra bana uygun olan sınavlararı söyleyebilirmisiniz.

Yada ilk sınav olarak hangine girmem gerektigi ve maliyet olarak yazabilirmisiniz. Artık bu işi ömür boyu ilerletmek istiyorum çünkü. Bilgisayar işini çok seviyorum ve başka bir meslek yapamıcagımı düsünüyorum. Msjlarınızı bekliyorum*

Not: Bursa yaşayan arkadaşım var ise. Ücret karşılıgı eğitim verebilirmi?

Gönderildi : 10/12/2009 20:25

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Eğitim kurumlarından ardım alabilrisiniz.Sadece sınavlara girecekseniz  http://www.cozumpark.com/forums/thread/73321.aspx  

Keyifli  çalışmalar.

Gönderildi : 10/12/2009 20:27

(@Kadir_Sahin)
Gönderiler: 9
Active Member
Konu başlatıcı

Çok teşekkür ederim cok hızlısınız sağolun

Gönderildi : 10/12/2009 20:30

(@erdemcilingiroglu)
Gönderiler: 2205
Noble Member

Öncelikle merhaba arkadaşlar yine. Ortlama  7-8 senelik  saf bilgisayar teknik servis ve ileri düzey xp+vista+win7 bilgim var ve şansıma bir fabrikada 1.5 sene önce kendime iş buldum ve 30+1 server sbs  olarak başındayım. Kendime git gide geliştirdim. ve sizler sayesindede geliştirmeye çalışıyorum. Endüstri Meslek lise meznuyum. Ve bu aşamadan sonra bana uygun olan sınavlararı söyleyebilirmisiniz.

Yada ilk sınav olarak hangine girmem gerektigi ve maliyet olarak yazabilirmisiniz. Artık bu işi ömür boyu ilerletmek istiyorum çünkü. Bilgisayar işini çok seviyorum ve başka bir meslek yapamıcagımı düsünüyorum. Msjlarınızı bekliyorum*

Not: Bursa yaşayan arkadaşım var ise. Ücret karşılıgı eğitim verebilirmi?

Uğur arkadaşımız çok güzel özet geçmiş onun üstüne söz söylemek biraz anlamsız olacak ama. Bazı açık noktalara cevap vereyim.

Sınavların maliyetleri sınav başına 70 $ dır. Zaman zaman bazı kampanyalar düzenlenmekte ve %15, 20, 25 indirimler söz konusu olabilmektedir. Ama ortalama 90-120 TL arasında bir tutara mal olduğunu bilmenizi isterim. Daha sonraki aşama hangi sertifika için kaç sınav geçmeniz gerektiğini bilmeniz ve karar vermeniz.

MCSA - Windows Server 2003 için toplamda 4 sınav geçmelisiniz.

MCSE - Windows Server 2003 için MCSA üstüne 3 sınav daha yani toplamda 7 sınav geçmelisiniz.

MCITP: Server Admin için 3 sınav.

MCITP Enterprise Admin için SA üzerine 3 sınav daha vermelisiniz.

Aslına bakarsanız işin birde Network tarafı var... Saygılar...

Gönderildi : 11/12/2009 00:27

(@ErdemYARIM)
Gönderiler: 17
Eminent Member

arkadaşların yazdıkları doğru 

fakat ben biraz farklı (geniş) bakman gerektiğini düşünüyorum. şuan 30 pc ve 1 server olduğu bir yapıyı yönetiyorsun.

bu işi yapmaya karar verdiğine göre ileride farklı yapıları yönetebilecek konumda bulunman ve piyasa şartlarını göz önünde tutarak alacağın eğitim yada başlayacağın sertifika sınavlarını değerlendirmeni tavsiye ederim.

küçük bir örnek desek,

Cisco' nun CCNA, Microsoft' un MCSA,MCSE,vs. Linux LPI ,LPIC,  LCP , vs. ,IBM ve HP firmaların sertifkaları gibi birçok sertifika ve uzmanlık alanı var. seçim senin, gözardı etmemen konu kendini görmek istedigin pozisyon (hedef) ve o pozisyon için gerekli  yeterlilik (sertifika,eğitim,tecrübe,vs.) boşa zaman ve para harcamanı istemediğimden yazmak istedim.

sevgiler.

Gönderildi : 15/12/2009 18:38

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Ben olsaydım öncelikle mcse eğitimini ve sertifikalarını tamamlardım.Daha sonra diğerlerine yönelirdim. Portalımızda bannerı dönen Network Akademi Bülen GÜR ile görüşebilirsiniz.Kendisi benimde hocamdır.Bilgisi ve tecrübesi ile birçok şey size katacaktır.Görüşebilirsiniz, size yardımıcı olacaktır.Bemin adımı da verebilirsiniz.

Seçim sizin yinede benimki sadece tavsiye.

Başarılar. 

Gönderildi : 15/12/2009 23:07

Paylaş: