Forum

MCSA to MCITP updat...

Bildirimler
Hepsini Temizle

MCSA to MCITP update için hangi sınavlara girmem lazım

26 Yazılar
12 Üyeler
0 Likes
1,184 Görüntüleme
(@ugurpek)
Gönderiler: 272
Reputable Member

Merhaba arkadaşlar,

Dün 72-290 sınavına girdim 30 dolara 🙂 Sınav merkezindeki görevli arkadaş 72 kodunun sadece öğrencileri ayırmak için olduğunu söyledi.'70-290 sınavıyla eş değermiş.Hiçbir fark yok yani.Ayrıca açıköğretim öğrencileri de yararlanabiliyor.Student code ile sınav merkezine gidip, öğrenci kartınızı göstererek sınavı alabiliyorsunuz.Üstelik kdv filan da ödemiyorsunuz.İsterseniz kredi kartınızla ödeyebilirsiniz.Ben nakit ödememe rağmen benden kdv almadılar 🙂 Sınava girecek arkadaşlara başarılar!..

Saygılar

güsel bi haber

Gönderildi : 31/12/2009 18:05

(@AdemKIRBIC)
Gönderiler: 154
Estimable Member

Merhaba.

MCSA Sertifikasına sahibim. 270-290-291-299 sınavlarına girmiştim.Şimdi MCSA sertifikamı Server 2008 e upgrade etmek istiyorum.Hangi sınava girmeliyim ? Teşekkürler.

Kolay Gelsin.. 

Gönderildi : 02/01/2010 00:47

(@serhatozer)
Gönderiler: 39
Trusted Member
Konu başlatıcı

Konuyu tam okursanız yukardada söylendiği gibi 70-647 , 70-648 , 70-643 sınavları yeterlidir.

Gönderildi : 02/01/2010 10:47

(@AdemKIRBIC)
Gönderiler: 154
Estimable Member

Cevap için teşekkürler.

http://www.cozumpark.com/photos/w2008/images/84579/original.aspx   burada resimdeki gibi bir yol izleyebilirz değilmi ? 70-620 yerine 70-680:win 7 sınavına girsek sanırım daha güncel olur. Resimdeki MCITP:Server Administrator kısmında gözüken 70-646 sınavına girmeden; MCITP:Enterprise Administrator deki tüm sınavlara girsek hem MCITP:Server Administrator hemde MCITP:Enterprise Administrator olurmuyuz ? 

Kolay Gelsin.. 

Gönderildi : 02/01/2010 14:57

(@erdemcilingiroglu)
Gönderiler: 2205
Noble Member

Cevap için teşekkürler.

http://www.cozumpark.com/photos/w2008/images/84579/original.aspx   burada resimdeki gibi bir yol izleyebilirz değilmi ? 70-620 yerine 70-680:win 7 sınavına girsek sanırım daha güncel olur. Resimdeki MCITP:Server Administrator kısmında gözüken 70-646 sınavına girmeden; MCITP:Enterprise Administrator deki tüm sınavlara girsek hem MCITP:Server Administrator hemde MCITP:Enterprise Administrator olurmuyuz ? 

Kolay Gelsin.. 

Evet 70-680 sınavı en güncel Client sınavıdır. Ayrıca saydığınız sınavları verseniz bile 70-646 sınavını vermediğinizden MCITP: Server Admin olamazsınız. Saygılarımla...

Gönderildi : 10/01/2010 22:52

(@EmreBASTUG)
Gönderiler: 39
Eminent Member

30 hazirana kadar devam edecek olan voucher kampanyası kapsamında 4 sınava girdim. Kodu prometricten küçük bir form doldurarak alıyorsunuz. Formda verdiğiniz mail adresinize geliyor voucher kodu. sınav kodları 72 ile başlıyor öğrencilerin. ancak içerikte herhangi bir değişiklik söz konusu değil. Açıköğretim öğrencileri de tabiki faydalanabiliyor. 30$ ödüyorsunuz. TL olarak peşin öderseniz 50 lira alıyorlar. Öğrenci kimliğinizi evde unutmuş olmanız ya da kayıp etmiş olmanız birşey değiştirmiyor. Sınav merkezinde okulunuzun internet sitesine login olarak da ispatlayabilirsiniz öğrenci olduğunuzu.

Ancak işin en can sıkıcı yani 70:647 kodlu Enterprise Admin sınavının indirimi yokmuş. oradaki personel öyle söyledi. neden bilmiyorum ama birtürlü inanmak istemediğim için sınav merkezindeki görevlinin bu açıklamasına rağmen burada yine de sormak istedim. Bu bilgiği teyid edecek arkadaş var mı?

Eğer voucher indirimi yoksa son sınavım olmasına rağmen girmeyeceğim o sınava. Microsoftun bu kalpazanca taktiğinden nefret ediyorum. Her ürününde, programında, işletim sisteminde..vs. bu taktiği yapıyor hep.

Gönderildi : 20/06/2010 12:55

(@erdemcilingiroglu)
Gönderiler: 2205
Noble Member

Bu yine forumlarda defalarca yazıldı. Benim son 1-2 haftalık mesajlarım arasında da mevcut. Misal bu link:

http://www.cozumpark.com/forums/thread/182766.aspx  

Orada paylaştığım linkte hangi sınavlar için indirim alacağınız yazmakta. Burada tekrar Copy ve Paste yapıyorum 

http://www.microsoft.com/learning/student-career/en/us/career-offer.aspx

Bununla ilgili olarak Microsoft'a serzenişte bulunmaktansa siz araştırmadığınız için kendinize yakınmalısınız. Ayrıca lütfedip böyle bir indirim sağlamışlar. Siz 70 Dolar vermektense 4 sınavınıza 30 dolar vermişsiniz. 160 dolar tasarruf sağlamışsınız. Böyle bir kampanya olmasaydı ne yapacaktınız? Lütfen suçlama yapmadan önce biraz kritik yapın.

Genel itibari ile Microsoft tarafındaki Pro sınavlar diye tabir edeceğimiz bazı sınavlarda Öğrenci indirimi mevcut değildir. Saygılar. 

Gönderildi : 20/06/2010 15:48

Sayfa 2 / 2
Paylaş: