Forum

MCP Wellcome kit ar...

Bildirimler
Hepsini Temizle

MCP Wellcome kit artık yollanmıyor- Ücretli. MCP sonrası alınan MCTS ünvanı

39 Yazılar
10 Üyeler
0 Likes
1,039 Görüntüleme
(@duvver)
Gönderiler: 8
Active Member

536 TS: Microsoft .NET Framework - Application Development

ilk defa olarak 70-536 sınavına girdim ve başarı ile geçtim. mailime gönderilen acces code ile siteye giriş yaparak, sizlerinde burada anlattığı gibi MCP sertifikasını satın almak istedim fakat, Log on to MCP Digital Certification tool linkine tıkladığım da anasayfaya geri dönüş yapıyor. certificate manager sayfasına erişemiyorum.

70-536 sınavı nı kazandıktan sonra, MCP belgesi isteme gibi bir şansımız yok mu?

Bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum.

Gönderildi : 04/10/2009 01:46

(@rahmidilli)
Gönderiler: 2458
Famed Member

Merhabalar duvver,

Portalımıza hoşgeldiniz.

Belirttiğiniz sınavlardan herhangi birini başarıyla geçince MCP ünvanı kazanırsınız. Hem MCTS hemde ilk sınavınız ise eğer MCP ünvanı almış olmanız gerekir. Sınava girişinizden 1-2 hafta geçmesini belkeyin güncellenmesi vakit alabilir belki.  Yukarıda belirtildiği gibi sertifika talebi yapıp istemişti ilgili kişi. Ulaşıp ulaşmadığı konusunda da  geri dönüş yaparsa buradan haberdar olmuş oluruz.

Gönderildi : 04/10/2009 06:36

(@mehmetsaityilmaz)
Gönderiler: 1456
Noble Member
Konu başlatıcı

Rahmi hocam sertifika geldi yanlız kart göndermiyorlar bunun bir yolu varmı bilmiyorum kartında gönderilmesini tercih ederdim. 

Gönderildi : 04/10/2009 16:37

(@duvver)
Active Member

Merhabalar duvver,

Portalımıza hoşgeldiniz.

Belirttiğiniz sınavlardan herhangi birini başarıyla geçince MCP ünvanı kazanırsınız. Hem MCTS hemde ilk sınavınız ise eğer MCP ünvanı almış olmanız gerekir. Sınava girişinizden 1-2 hafta geçmesini belkeyin güncellenmesi vakit alabilir belki.  Yukarıda belirtildiği gibi sertifika talebi yapıp istemişti ilgili kişi. Ulaşıp ulaşmadığı konusunda da  geri dönüş yaparsa buradan haberdar olmuş oluruz.

Hoşbulduk.

sınava giriş tarihim 26.09.2009, bugüne kadar 8 - 9 gün geçti. sizinde dediğiniz gibi 1 hafta daha beklemedeyim.

Gönderildi : 05/10/2009 05:05

(@rahmidilli)
Famed Member

Sonrasında Portal üzerinde daha önce yazılmış konulara bakarsanız faydalı olur. MCP help için İletişim bilgileri vs.

Gönderildi : 05/10/2009 19:14

(@sadikkaya)
Gönderiler: 132
Estimable Member

Sertifika yollamamalırın anladık. Fakat kartı gerçekten yollamıyorlar mı?

Gönderildi : 10/10/2009 15:28

(@duvver)
Active Member

yaklaşık 2 hafta sonra Log on to MCP Digital Certification tool linki aktif oldu ve mcpdigitalcert sayfasına yönlendirmeye başladı.

fakat şimdiki sorunumu certificate manager linkini tıkladığımda sayfa title kısmında Error yazıyor ve karşıma sertifikaları görebileceğim sayfa gelmiyor.

açılan sayfada;

If you do not see your Microsoft Certification Program certificate listed, validate that it is an earned credential.

To request your Microsoft Office 2007 Certification or Microsoft Business Certification certificate, or to view your localized transcript, contact Certiport.

If you have questions, contact your Regional Service Center.

bu yazıları görüyorum.

sertifikaların listelenmesi gerekirken, listelenecek sertifika olmadığını yazmışlar.

sizce bu adımdan sonra ne yapmak lazım.

1 hafta daha mı beklemek lazım?

yeter beklettiniz aktif edin artık, diye mesaj mı atmak lazım ? 😀

Gönderildi : 10/10/2009 15:45

(@sadikkaya)
Estimable Member

Ardakaşım ben sınava girdikten sonra ertesi gün MCP ID'im ve Access Code'um geldi. Logon olduğumda sertifikalarımı görebiliyorum. Bence biraz daha bekle. Transcript'ini kontrol etmeni tavsiye ederim. Bak bakalım sertifikaların orada gözüküyor mu?

Gönderildi : 11/10/2009 16:14

(@duvver)
Active Member

benim görebildiğim transcript bu, sertifika ile ilgili bir açıklama göremedim. sadece sağ üst köşede MCP logosu gözüküyor.

Gönderildi : 11/10/2009 20:44

(@sadikkaya)
Estimable Member

Evet transcriptinizde geçtiğin sınav olan 70-536 gözükmekte. MCP Member Site'da anasayfada sırasıyla şu yolları izlemeniz gerekmektedir. "Download certificates / Log on to MCP Digital Certification tool / Certificate Manager - download your certificates in PDF or XPS format" Açılan sayfada mevcut sertifikalarınızı görebilirsiniz. Ve bu sayfada isteyeceğiniz sertifikayı işaretleyip sağ alt köşede bulunan Order Now butonuna tıklayarak gerekli adres ve ödeme bilgilerini girmeniz gerekmektedir. Eğer seçmeniz için herhangi bir sertifika gözükmüyor ise 70-536 sınavını geçerek bir sertifika kazandığınız anlamına gelmiyor olabilir. Tam emin değilim. Çünkü yazılım sertifikasyonu ile ilgili pek bilgim yok.

Gönderildi : 12/10/2009 02:22

(@sadikkaya)
Estimable Member

Bu arada eğer Internet Explorer dışında bir browser kullanıyorsanız IE ile denemenizi öneririm. Diğer tarayıcılarda böyle sıkıntılar olabiliyor. Özellikle de Microsoft sayfalarında.

Gönderildi : 12/10/2009 02:31

(@duvver)
Active Member

rowser olarak internet explorer kullanıyorum.

şuanki sorunum ise "Download certificates / Log on to MCP Digital Certification tool / Certificate Manager" linkine tıkladıktan sonra sayfa hata veriyor. sayfada sertifikaları görmem gerekirken, 2 mesaj önce belirttiğim gibi yazılar ekrana geliyor.

Gönderildi : 12/10/2009 18:02

(@mehmetsaityilmaz)
Noble Member
Konu başlatıcı

Hocam kart yollamıyorlar,sadece sertifika geliyor.

Gönderildi : 06/11/2009 14:25

(@rahmidilli)
Famed Member

Merhabalar,

Yukarıda yazılanları okursanız ortalama 1 hafta en az beklemenizde fayda var. 

Gönderildi : 02/12/2009 16:09

(@mehmetsaityilmaz)
Noble Member
Konu başlatıcı

Hocam daha öncede yazdığım gibi sertifikalar geldi yanlız kart gelmedi,aynı zamanda kart olarakta talep etmenin bir yolu varmı.

Gönderildi : 28/12/2009 02:07

(@murathan_)
Gönderiler: 49
Trusted Member

Hocam daha öncede yazdığım gibi sertifikalar geldi yanlız kart gelmedi,aynı zamanda kart olarakta talep etmenin bir yolu varmı.

merh.

gelince kargo ücreti istedilermi? birde kart siprişi yapabildinizmi?

Gönderildi : 28/01/2010 01:28

(@mehmetsaityilmaz)
Noble Member
Konu başlatıcı

Hocam kargo ücreti yok,yanlız sertifika geliyor ama kart yok niye kart göndermiyorlar anlamak mümkün değil sonuçta parasını veriyorsun.

Gönderildi : 29/01/2010 18:14

(@Salih.D)
Gönderiler: 3
New Member

Hangi kargo ile geldi acaba? 7 nisanda gönderildi diye mail geldi sözde ama 1 ay oldu neredeyse henüz ulaşmadı elime..

Gönderildi : 03/05/2010 05:35

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Fedex diye hatırlıyorum. Bir ay olduysa bu sıralar gelebilir, 1 hafta kadar bekleyin gelmez ise mail atarsınız.

Kolay gelsin.

Gönderildi : 04/05/2010 14:17

Sayfa 2 / 3
Paylaş: