Forum

BENİM MCP ID Mİ DEĞ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

BENİM MCP ID Mİ DEĞİŞTİRMİŞLER

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
355 Görüntüleme
(@manowar_izmir)
Gönderiler: 47
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba

2004-2005 yılları arasında MCSE 2003 sınavlarını verdim ve sertifikayı aldım. 30 Nisan 2009 da 70-620 sınavına girdim . MCP ID im yanımda olmadığı için MCP ID alanını boş bırakmıştım. Microsoftta kayıtlı nasıl olsa dediler bana. Fakat yeni bir MCP ID göndermişler. Microsoftun MCP sitesine girdiğimde sadece geçtiğim Vista sınavının bilgileri var. Ben MCSE 2003 ten MCITP Enterprise Administrator sertifikasına upgrade yapmak istiyorum. Bugün [email protected] a mail ile durumu bildirdim ve 2 ayrı MCP ID yi birleştirmelerini istedim. Yarın için 70-647 sınavına gireceğim. Bu sefer sınavı satın alırken eski MCP ID mi girdim. Upgrade süresi 10 günü bulur dediler. Acaba herhangi bir problem yaşarmıyım. Yada izlemem gereken yol hakkında bilgisi olan varsa yardımcı olabilirmi acaba.

Şimdiden çok teşekkürler

Saygılarımla...

Gönderildi : 25/05/2009 18:50

(@EmrahGUNDAY)
Gönderiler: 188
Estimable Member

Merhaba

70-620 sınavına girdidiğiniz için ve MCP ID yazılmadığı için sanırım microsoft sizin daha önceki sınav bilgilerinizi tespit edemediğinden yeni bir mcp id göndermiş.İsim olarak bulmaları gerekiyordu gerçi ama son yıllardaki büyük katılım yoğunluğunu düşünürsek gözden kaçırılmış olması normal,hem eski yıllara ait sınavlar için hem yeni sınav dönemi için bende mcp id yazmadığım halde herhangi bir problem yaşamadım.MCP ID tek olmak durumunda geçerliliği devam ettiği sürece ünvanınızın,aynı mcp id kullanılır.Siz yine gireceğiniz sınavlar için ilk verilen MCP ID yi veriniz muhakkak mailde dönmüşsünüz zaten bu problemi düzelteceklerdir.Başarılar.

Gönderildi : 25/05/2009 19:10

Paylaş: