Forum

zyxel usg40 port so...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] zyxel usg40 port sorunu

Nazmi KAVALCI
(@nazmikavalci)
Üye

Merhaba;

Zyxel usg-40 enson güncel yazılıma güncellendi. Rdp portunu açtığımda port kontrolden açık görünüyor fakat server a erişemiyorum. Server güvenlik duvarı kapalı rdp port 3389 local den rdp yapınca bağlanıyor modem köprü modunda usg-40 pppoe olarak kurulu. Mesai saati ve izinli wan ip listesini devre dışı bırakıp any olarak ekliyorum yine bağlanmıyor. Policy kurallarını devre dışı bırakıp modem gibi kullanıyorum yinede port açılmıyor. Zyxel müşteri hizmetlerinde ki teknisyen bağlanıp baktı herhangi bir sorun görülmedi. Şimdiye kadar çalışıyordu şifresini unuttuğumuzdan resetleyip yeniden kurdum durdukdan sonra çalışmamaya başladı. sorunu şimdilik ipsec vpn ile hallettim şubeden ipsec vpn kurlu iç local ip den rdp yapabiliyorum. cihazın uzakdan yönetimi portunu açıncada wan ip den usg-40  erişilemiyor.

Ama ne yazık ki wan ip den rdp port çalışmıyor. Konu hakkında daha önce karşılaştığınız böylebir sorun var mı ? Yardım ve destekleriniz için teşekkür ederim.

 

Not: Forumda zyxel usg ile alakalı sorular için bölümü bulamadığımdan dolayı konuyu güvenlik altına açtım yalnış yere açmışsam özür dilerim.

Alıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 17/03/2020 16:03

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Tecrübeli Üye Forum Yöneticisi

Alakasız olacak ama aslında işinize yarayan bir problem yaşıyorsunuz. rdp portunu direkt dışarı açmayın kesinlikle. Dışarıdan vpn yaptığınızda ki doğru yöntem bu, bağlanabildiğiniz anlaşılıyor anlatımdan. Ev ortamından bağlanmaya çalışıyorsanız virtual ip müşterisi olabilirsiniz gerçek ip farklı olduğundan USG geçiş vermiyor olabilir.

****************************************************************
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.
*****************************************************************

CevapAlıntı
Gönderildi : 17/03/2020 22:59
Nazmi KAVALCI beğendi

Nazmi KAVALCI
(@nazmikavalci)
Üye

Merhaba; Sorun çözüldü usg-40 ın arkasındaki modem köprü modun da olamasına rağmen ip bloku 192.168.1.X olduğundan sorun çıkartıyordu. Halbuki ilk kurulum yapan teknisyen arkadaş değişmemiş köprü moda alıp çalıştırmış. Hatta bende bir kaç kural eklemiştim çalışmasında bir sorun yoktu. USG yi resetleyip tekrar kurulum yapınca böyle bir sorun çıktı bende modem i de resetleyip ip blokunu farklı bloka çekip köprü moduna alınca düzeldi. wan ip ye virtual port açarken gelen kurullara izinli wan ip tanımlaması yapıyorum. körü körüne portu açmıyorum dsl alt yapısı düzgün olmayan yerlerde mecburiyetden yapıyorum sürekli dsl dalgalanmasında vpn kopuyor. ilgi ve alakanız için teşekkür ederim. Biraz geç cevap verdim malum karantina günleri en azından benim gibi başına gelen biri için çözümü bildirdim.

CevapAlıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 26/04/2020 18:53
Hakan Uzuner beğendi

Paylaş: