Anasayfa » Forum

zyxel usg40 port so...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

zyxel usg40 port sorunu  

  RSS
Nazmi KAVALCI
(@nazmikavalci)
Üye

Merhaba;

Zyxel usg-40 enson güncel yazılıma güncellendi. Rdp portunu açtığımda port kontrolden açık görünüyor fakat server a erişemiyorum. Server güvenlik duvarı kapalı rdp port 3389 local den rdp yapınca bağlanıyor modem köprü modunda usg-40 pppoe olarak kurulu. Mesai saati ve izinli wan ip listesini devre dışı bırakıp any olarak ekliyorum yine bağlanmıyor. Policy kurallarını devre dışı bırakıp modem gibi kullanıyorum yinede port açılmıyor. Zyxel müşteri hizmetlerinde ki teknisyen bağlanıp baktı herhangi bir sorun görülmedi. Şimdiye kadar çalışıyordu şifresini unuttuğumuzdan resetleyip yeniden kurdum durdukdan sonra çalışmamaya başladı. sorunu şimdilik ipsec vpn ile hallettim şubeden ipsec vpn kurlu iç local ip den rdp yapabiliyorum. cihazın uzakdan yönetimi portunu açıncada wan ip den usg-40  erişilemiyor.

Ama ne yazık ki wan ip den rdp port çalışmıyor. Konu hakkında daha önce karşılaştığınız böylebir sorun var mı ? Yardım ve destekleriniz için teşekkür ederim.

 

Not: Forumda zyxel usg ile alakalı sorular için bölümü bulamadığımdan dolayı konuyu güvenlik altına açtım yalnış yere açmışsam özür dilerim.

Alıntı
Gönderildi : 17/03/2020 16:03
ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Tecrübeli Üye

Alakasız olacak ama aslında işinize yarayan bir problem yaşıyorsunuz. rdp portunu direkt dışarı açmayın kesinlikle. Dışarıdan vpn yaptığınızda ki doğru yöntem bu, bağlanabildiğiniz anlaşılıyor anlatımdan. Ev ortamından bağlanmaya çalışıyorsanız virtual ip müşterisi olabilirsiniz gerçek ip farklı olduğundan USG geçiş vermiyor olabilir.

CevapAlıntı
Gönderildi : 17/03/2020 22:59
Paylaş: