Forum

Veri Güvenliği ve D...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Veri Güvenliği ve Dosya Aktarım Engellemesi Hk.

2 Yazılar
2 Üyeler
1 Likes
939 Görüntüleme
(@utkucol)
Gönderiler: 154
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar.Şirket verilerini hiç bir şekilde dışarı çıkmasını istemiyoruz.Çoğu bilgisayar laptop tarzında ve kullanıcılar bu bilgisyarı evine götürüp getirmektedir.File server yapımızda mevcuttur.Şirket içerisinde dosya paylaşım siteleri ,rdp programları gibi işlemler firewall üzerinden engellidir.Kullanmış olduğumuz bir Safetica Dlp programı vardır.Çalışan kişinin şirket dışarısında olsa bile rdp programlarını,dosya paylaşım sitelerini ,usb engllemelerini hepsini engellemek istiyoruz.Birde file serverdaki dosyaları bilgisayarına kopylamasını engellemek isityoruz.Bu işlemleri Safetica ile yapabilirmyiz.Yada hangi programla yapmamız mümkündür.Fikir ve önerilerinizi bekliyorum.Teşekkürler.

Gönderildi : 09/02/2023 10:18

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Bu ürünü aldığınız yere sorabilirsiniz bence, eğer size DLP olarak bu ürünü sattı ise özelliklerini biliyordur, en doğru cevabı size satış yapan bayi veya onlar sadece al-sat yapıyor ise ESET' in kendisi verir. Tabi forumda bu ürünü kullanmış arkadaşlar var mı bilmiyorum veya bu postu görür mü onlarda yazabilir ancak bu kadar kapsamılı bir ihtiyacınız var ise zaten forum doğru bir yer değil, uzmanından bir danışmanlık alıp öyle ilerleyin.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 09/02/2023 13:03

Paylaş: