Anasayfa » Forum

Şirket cep telefonu...
 
Bildirimler

Şirket cep telefonu kullanım talimati hk  

  RSS
MALİK UĞUR IŞIKLI
(@malikugurisikli)
Üye

Merhaba,

Kurum içinde kullanıcılarınıza , hangi talimatlara veya prosedürlere göre cep telefonu veriyorsunuz ? KVKK kapsamında , şirket içerisinde bu konuda , kullanıcının uyması gereken talimat üzerinde çalışıyoruz.Bir yerden başlayabilmek için, elinizde örnek varsa paylaşabilir misiniz ? 

Aşağıdaki gibi bir çok soruya yanıt bulmaya çalışıyoruz.

Örnek bir soru ; şirket cep telefonunun çift hatlı olması ve kullanıcının şirket hattı yanında, kendi hattınıda kullanması bir problem midir ? 

zaman ayırdığınız için teşekkür ederim.

Alıntı
Gönderildi : 31/12/2019 12:47
Serkan Ateş
(@SerkanAtes)
Üye

Aslına bakarsanız şirkete ait cep telefonu ile şirkete ait taşınabilir bilgisayar arasında bir fark yok. Her ikisinde de kişisel veri taşıyor olabilirsiniz, her ikisini de kaybedebilir veya çaldırabilirsiniz. Size düşen görev bir olumsuzluk olduğunda (çalınma, kaybetme, sistemin ele geçirilmesi vb.) durumlar için ne tür önlemler alıyorsunuz ? Bunu kurgulamanız ve idari&teknik tedbirler kısmında belirtmeniz yeterli olacaktır.

CevapAlıntı
Gönderildi : 31/12/2019 14:09
ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Üye

https://www.kum.com.tr/blog/iso27001de-mobil-cihazlar-ve-uzaktan-calisma-kontrolleri

Aslen burada olay kurumunuzun çalışma şekli ve hangi kapsamda ne kadar denetim altına alma isteğinizdir. Mobile cihazları MDM konumlandırarak yönetebilirsiniz. Çift hat ile ilgili sınırları da yapabiliyorsa mdm ürünü yada sizin policy ihtiyaçlarınız, reddiyeleriniz belirler. gugıl amcaya mobil cihaz kullanım talimatı vs sorarsanız birçok kurumun talimatını paylaşıyor temel için onlardan faydalanabilirsiniz.

CevapAlıntı
Gönderildi : 31/12/2019 14:22
Paylaş: