Forum

Pfsense Port Açma H...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Pfsense Port Açma Hakkında

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
2,323 Görüntüleme
(@eneskadirakcay)
Gönderiler: 10
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

pfsense konusunda biraz yeniyim kendimi geliştirebilmek için evimde bir laboratuvar ortamı hazırladım.

modemimi bridge moda alarak pfsense kurulumumu gerçekleştirdim WAN ip adresini otomatik olarak aldım.

İnternete çıkma konusunda herhangi bir problem yaşamıyorum ancak port açma ve yönlendirme işlemlerini uygulamama rağmen gerçekleştiremiyorum.

Değerli bilgilerinizi benimle paylaşırsanız memnun olurum.

Gönderildi : 22/12/2021 16:57

(@cumhuraltan)
Gönderiler: 703
Üye

Gönderen: @eneskadirakcay

Merhabalar,

pfsense konusunda biraz yeniyim kendimi geliştirebilmek için evimde bir laboratuvar ortamı hazırladım.

modemimi bridge moda alarak pfsense kurulumumu gerçekleştirdim WAN ip adresini otomatik olarak aldım.

İnternete çıkma konusunda herhangi bir problem yaşamıyorum ancak port açma ve yönlendirme işlemlerini uygulamama rağmen gerçekleştiremiyorum.

Değerli bilgilerinizi benimle paylaşırsanız memnun olurum.

Selamlar @eneskadirakcay  

Statik ip adresiniz  yok ise  servis sağlayıcılar CGNAT  kullandığı için  port  yönlendirmeleriniz  çalışmaz. İçeride   dış dünyaya  hizmet  veren bir  servisiniz  mevcut ise Servis  sağlayıcınız  ile  görüşerek  statik ip  adresi  almanız  gerekmektedir.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Probleminiz çözüldüğünde, Konunuzu "ÇÖZÜLDÜ" olarak işaretleyerek benzer problemi yaşayanlara yardımcı olabilirsiniz.

Gönderildi : 22/12/2021 18:11

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4287
Co-Helper

Firewall\Nat altından yapmanız gerekiyor kural mantığı wan ile aynı. Inbound ve outbound rule mantığı için sitesinden dokümantasyon bakabilirsin. Burada pek hızlı dönüş olmuyor pfsense forum türkçe kısmı fena değildir. Ayrıca youtube da çok fazla pfsense tutorial var temel ihtiyaçlar rahatlıkla öğrenilebilir.
Ev hatlarında NAT yapamayabilirsin omurga kaynaklı CGN nat olarak arayıp öğrenebilirsiniz.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 22/12/2021 18:14

(@eneskadirakcay)
Gönderiler: 10
Eminent Member
Konu başlatıcı

Teşekkür ederim cevaplarınız için internet sağlayıcımdan statik ip hizmeti alarak nat işlemlerimi gerçekleştirmeyi başardım.

Gönderildi : 02/01/2022 16:07

Paylaş: