Forum

MDM Çözümü

Bildirimler
Hepsini Temizle

MDM Çözümü

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
569 Görüntüleme
(@berk_yildiz)
Gönderiler: 392
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

MDM çözümü önerilerinizi paylaşır mısınız?

Teşekkürler.

Gönderildi : 26/11/2019 14:39

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,

MDM ile çözüm üretmek istediğiniz yapıdan biraz bahseder misiniz?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 26/11/2019 16:29

(@berk_yildiz)
Gönderiler: 392
Honorable Member
Konu başlatıcı

@rizasahan

Merhaba,

Mobile cihaz kontrolü yapmak istiyoruz örneğin uygulama yükleyemesin, ekleri belirli uygulama ile açsın ve indiremesin vb.

Gönderildi : 09/12/2019 15:31

(@cahityolacan)
Gönderiler: 514
Super Admin

ben çok kısa araştırdım. Microsoft E5 paketi içinde veriliyor ( Eski adı intune ) ben test etmek için android de baya uğraştım ama galaxy 7 serisi bir cihazda hiç verim alamadım. IOS bir cihazda denemedim. Windows phoen de denemedim. 

Manage Engine var demo hesap açtılar ama bir türlü QR kod okutamadım hep o ekran QR ekranıma çıkmadı yükleme için telefona aktif olmadı 3 gün sonunda vazgeçtim. Bunlar benim tecrübelerim. 

Benimde ihtiyacım var o yüzden postu takip edeyim. 

Microsoft tarafında birde iş bölünüyor. MDM ve MAM olarak ( Mobile Device Management ) ( Mobile Application Management ) olarak. 

Ek olarak benim amacım cihaz yönetimi değil sadece verilen mail adresi ile telefona ekran şifresi koyabilmek ve cihazı remote wipe edebilmek. Birde belki mail içindeki şirket bilgisinin ekran görüntüsünün alınmasını engellemek.

Cahit YOLAÇAN
vExpert - vExpert NSX - CCNA- MCSE - CEH
https://www.vmwaretv.com

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 09/12/2019 16:29

Paylaş: