Forum

MacOS Güvenlik
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] MacOS Güvenlik

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Reactions
332 Görüntüleme
(@akinflow34)
Gönderiler: 54
Estimable Member
Konu başlatıcı
 

Merhabalar,

 

Firmamızda kullanılan MACOS ürünlerini domaine alsak dahi Windows'da uyguladığımız Policyleri buraya uygulayamadığımız için bir ürün satın alıp bunu kullanıyoruz ancak bu ürün de Mac OS işletim sistemli cihazlarla birebir uyumlu çalışmıyor çünkü MAC OS'ler eski sürümlerde ve bu ürün bunu desteklemiyor. Şirkete iMac'leri yükseltin diyemediğimiz için farklı bir güvenlik ürününe ya da farklı bir yola ihtiyacımız var . Şirketlerde MAC OS güvenliğini nasıl sağlıyorsunuz, önerebileceğiniz yollar durumlar var mıdır acaba?

 

 
Gönderildi : 15/11/2023 13:11

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4372
Co-Helper
 

Güvenlik demek güncelleme demek malum "eski sürümlerde ve bu ürün bunu desteklemiyor" bunu her uygulama da yaşarsınız sürüm atladıkça eski ürünleri support'dan eol ederler. Büyük ölçekli bir yapıysanız Mic.'un sağladığı gibi bunu yazılımın sağlayıcısı ile detaylı konuşun belki bu tip müşteriler için farklı sağlayıcılıkları vardır. Ancak mdm ürünlerinde genellikle apple politikalarını takip ederler apple da süreklilik support'undan düşürüyor eski OS'larını. 
Bence bunun yerine mac'lerin fiziki yaşam ömürleri yüksek, 2. el değerleri de yüksek olabiliyor, bir planlama, prosedür oluşturup gerekirse bir kere yenileyip ürünleri eol olmadan önce 2. el satış, değer üretimi sistemi kazandırın firmaya, yenileme girişimleri kolaylaşacaktır. Güvenlik ve yeni policy management features konusunda da etkin kalmış olacaktır ortam.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
****************************************************************
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.
*****************************************************************

 
Gönderildi : 15/11/2023 19:46

Paylaş: