Forum

Cybreoam UTM Değişi...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Cybreoam UTM Değişimi Önerileriniz Hk.

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
644 Görüntüleme
(@ayhanozdemir)
Gönderiler: 474
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Cyberoam CR25ing kullanıyorum 2014 yılından beri, herhangi bir sorun yaşamadım ve memnunum. Ancak cihaz artık Türkiye de olmadığından destek ve güncelleme tarafında sıkıntılar var. Cihaz değişikliğine karar verdik, konu ile ilgili Sophos ile görüştüm ve fiyat aldım, alternatif olarak 1 ürün fiyatı daha almak istiyorum. 3 adet yedekli internet hattım var, İp santral , SSL VPN, FTP,Web Filter, Blacklist, HotSpot, 5651 loglama vb. konuları aktif olarak kullanıyorum. Bazı cihazlarda bildiğim kadarı ile Vpn için kullanıcı başı fiyat ilavesi oluyor. Cyberoam'daki gibi ücretsiz kullanabileceğim bir cihazı tercih ediyorum. 50 kullanıcılı büyüyen bir yapımız var.

Fiyat, performans ve destek tarafında en iyi firewall cihazı önerilerinizi alabilirmiyim.

Teşekkür Ederim, İyi Çalışmalar.

Gönderildi : 16/07/2020 13:22

(@erdemyaglikara)
Gönderiler: 1165
Noble Member

Merhaba,

Fortigate hem kaynak hemde destek anlamında her zaman 1 tık öndedir eğer ürünü RZK çıkışlı alırsanız ücretsiz olarak Fortilogger yazılımına sahip olabilirsiniz ki içresinde bir çok çözüm bulunmaktadır.

Ek olarak bu konu forumda çok tartışıldı araştırmanızı tavsiye ederim.

Bu ileti 4 yıl önce Erdem Yağlıkara tarafından düzenlendi

Gönderildi : 16/07/2020 16:36

(@ayhanozdemir)
Gönderiler: 474
Honorable Member
Konu başlatıcı

Gönderen: @erdemyaglikara

Merhaba,

Fortigate hem kaynak hemde destek anlamında her zaman 1 tık öndedir eğer ürünü RZK çıkışlı alırsanız ücretsiz olarak Fortilogger yazılımına sahip olabilirsiniz ki içresinde bir çok çözüm bulunmaktadır.

Ek olarak bu konu forumda çok tartışıldı araştırmanızı tavsiye ederim.

Erdem hocam merhaba,

Teşekkür ederim cevabınız için. Forumda araştırma yaptım, güncel konu göremedim. Fortigate ile ilgili destek ve satış anlamında teklif alabileceğim bir firma bilgisi paylaşabilir misiniz?

İyi Çalışmalar.

Gönderildi : 16/07/2020 16:44

Paylaş: