Forum

Çocuklar için inter...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Çocuklar için interneti kısıtlama.

5 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
3,254 Görüntüleme
(@bilalhaksever)
Gönderiler: 354
Honorable Member
Konu başlatıcı

Malum kısıtlamalar ve kapanmalardan geçtiğimiz şu günlerde evlere kapandık.

Uzaktan eğitimle birlikte çocuklar pc başında ve diğer internet platformu ve uygulamalarda daha çok vakit geçirmeye başladılar.

10 yaşındaki Çocuğumu pc başında bıraktığımda derslerin bir kısmına girip bir kısmına girmediğini ve bu zamanda youtube'de video izlediğini öğrenmiş bulunmaktayım.

Belki çocuklarda haklı, o kadar saat pc başında ders dinlemek sıkıcı gelmiş olabilir.Bizler için bir kısıtlama yok tabi istediğimiz(internet sitesine) yere istediğimiz saat kadar,yararlı olsun yada olmasın girebiliyoruz.

Amacım derslerine girsin ders saatlerinde ders dışındaki uygulamaları açamasın video oyun vs yerlere giremesin.

Sonrasında kendisine tanımlanan zaman dilimi içerisinde sörfünü yapabilsin.

İnternette bakındığımda "kaspersky Safe Kids" adlı programı gördüm.Kendisi bir çok kısıtlamayı yapabildiğini söylüyor.

Bu program başarılımıdır.Kullanabiceğim ücretli yada üctersiz kullanımı  kolay yorucu olmayan programlar varmıdır.

Yada modem üzerinden de yapılabilirmi.

Aynı sorunları yaşamış ve bu işi çözüme kavuşturmuş form arkadaşlarından yardımlarını bekliyorum.

Gönderildi : 29/04/2021 23:03

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4288
Co-Helper

Win10 aile denetimi kullanabilirsiniz oldukça fazla denetim imkanı var sizin tüm beklentilerinizi karşılamayabilir. Microsoft sitesinde oldukça fazla kaynak var.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 30/04/2021 06:22

(@bilalhaksever)
Gönderiler: 354
Honorable Member
Konu başlatıcı

@ibrahimyildiz Şuan kullandığı pc'de win7 yüklü.Donanım el vermediği için w10'a geçemiyoruz.

Gönderildi : 30/04/2021 09:29

(@resulsoydas)
Gönderiler: 1627
Noble Member

Trend Micro Internet Security 'yi önereceğim. Ebeveyn Denetimi mevcut. Tavsiye ettiğim arkadaşlar oldukça memnun kaldı. HB'de de oldukça uygun fiyatlara satılıyor.

Gönderildi : 30/04/2021 15:10

(@keremgoktay)
Gönderiler: 117
Üye

nextdns.io yu kullanabilirsiniz, web siteleri olarak geniş bir içerik sunuyor.

ÇözümPark

Gönderildi : 05/05/2021 11:29

Paylaş: