Forum

Berqnet kurulu merk...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Berqnet kurulu merkez ofise Client to site PPTP veya L2TP olarak nasıl bağlantı kurulabilir

4 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
1,034 Görüntüleme
(@kazimates)
Gönderiler: 667
Noble Member
Konu başlatıcı

ofis dışı kullanıcıların şirket içi sunucuya erişip (Sunucu ise windows server 2016) orada bulunan muhasebe programına erişimi gerekmekte. Şirket dışı kullanıcılar laptoplarında windows 10 kullanıyorlar ve merkez ofis ise internet ile şirket içi ağ arasında Berqnet UTM-1 firewall kullanmakta. Berqnet üzerinde nasıl bir ayarlama ile PPTP ve / veya L2TP olarak client to site bağlantı gerçekleşebilir? Bu cihazı bu şekilde test etme şansını bulan arkadaşların bilgi paylaşımında bulunmasını rica edeceğim.

Bu konu 4 yıl önce kazimates tarafından düzenlendi

Gönderildi : 28/06/2020 20:03

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Berknet' in ücretsiz desteği var diye biliyorum onlar ile görüştünüz mü?

Gönderildi : 28/06/2020 21:20

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4298
Co-Helper

https://berqnet.com/destek/egitim-kanali/firewall

O marka ile ilgili tutorial'lar var nette. pptp yapılandırmaya çalışmayın güvenliği aşılmış tavsiye edilmiyor zaten cep mobile cihazlar da epeydir desteklemiyor protokolü kaldırılmış durumda.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 29/06/2020 17:32

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Selam bende öyle biliyorum yani arayın size ücretsiz destek veriyorlar diye biliyorum, denediniz mi üretici ile görüşmeyi?

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 29/06/2020 17:35

Paylaş: