Forum

wuauclt.exe windows...

Bildirimler
Hepsini Temizle

wuauclt.exe windows xp professional x86

5 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
771 Görüntüleme
(@CaglarCELEBi)
Gönderiler: 10
Active Member
Konu başlatıcı

Öncelikle herkeze iyi günler diliyorum.

windows xp professional 32 bit servis pack 3 kullanıyorum türkce windowsumu güncellemek istedim ve microsoft upgrade sitesinden güncellemeleri yaparken elektrikler kesildi ve islem yarıda kaldı bende daha sonra yüklerim diyip gecistirdim sonradan bilgisayarı actıgımda internette &50 gibi yavaslama ve task managerda ( görev yöneticisinde) wuauclt.exe görmeyi basladım halbuki bu benım bildiğim kadarıyla otomatik updateler acıkken kendını oraya atıyor. ama bende kapalı buna virüs diyen arkadaslarım oldu güvenle modda acıp nod32 ile tarattım spyware gibi yazılımlar kurdum yine bulamadı sonra normal acıp pc yi task managerdan elle sonlandırıyorum 5 10 sn sonra kendini yine task managere atıp internetimi yavaslatıyor silemiyorumda (:

acaba güncellestirmeler yarım kaldıgı içinmi cıkıyor olabilir yada bu trojen gibi birseymidir en güzeli sizlerle paylasmak istedim cünkü format atmak istemiyorum belki bir yolu vardır diye düsünüyorum sizlerden yardım bekliyorum unutmadan sistemi geri yükledim yine kendini task managere atıyor.. regeditten kontrol ediyorum öle birseyde yok bilgilendirirseniz sevinirim tesekkür ederim zaman ayırdıgınız için..

Gönderildi : 09/04/2009 15:35

(@ugurdasdemir)
Gönderiler: 1824
Noble Member

Merhaba

Genellikle exe üzerindeki tanimlar farklilastirilmis durumda oldugundan  muhtemelen troj'an baskisi olabilir.
Update kesilmesi sonrasi böyle bir sorunla karsilasmaniz adina farkli bir tanimlamada getirilibilinir yalniz çok fazla bilgi kirliligine yol açmamak gerek.

Ilk asamada sistemde zararlilarin oldugu kanisiyla;

www.cozumpark.com/cpekip/public/HJTInstall.exe

hijack raporunu biz tarafina iletirseniz!..

Daha Sonra
Sistemi güvenli mod'da  açiniz
www.cozumpark.com/cpekip/public/spybotsd162.exe
www.cozumpark.com/cpekip/public/ComboFix.exe

1. Download and reinstall version 6 of the Windows Update ActiveX control. To do this, follow these steps:
    1. Click the following link to download the package:
    2. Save the package to the desktop, and then extract the files to a temp folder.
    3. Open the temp folder, right-click Wusetup.inf, and then click Install.
  2. Restart the computer.
  3. Visit the Windows Update Web site or the Microsoft Update Web site. If the problem is still not resolved, follow these steps:
    1. Click Start, click Run, type explorer, and then click OK.
    2. Locate and then double-click the %windir%\System32 folder.

Note %windir% represents the path of the Windows system folder. Typically, this path is C:\Windows.

3. Delete the following files:
      • Cdm.dll
      • Iuengine.dll
      • Wuapi.dll
      • Wuauclt.exe
      • Wuauclt1.exe
      • Wuaucpl.cpl
      • Wuaueng.dll
      • Wuaueng1.dll
      • Wucltui.dll
      • Wups.dll
      • Wuweb.dll

Note To delete a file, right-click the file, click Delete, and then click Yes.

Bir baska haliyle ....

Ms'in türkçe makale arsivinde ise;

http://support.microsoft.com/kb/906602

Kolay Gelsin

Gönderildi : 09/04/2009 16:28

(@erdogantemur)
Gönderiler: 393
Keyif adamı 🙂

wuauclt.exe Windows Update  dosyasıdır. Xp nin otomatik güncellemesini  devredışı  bırakırmısın bakalım yine kendiliğinden görev yöneticisine yerleşecekmi.

İyi Çalışmalar,
Erdoğan TEMUR
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Probleminiz çözüldüğünde, Konunuzu "Çözüldü" olarak işaretlemeyi UNUTMAYINIZ!

Gönderildi : 09/04/2009 16:45

(@CaglarCELEBi)
Gönderiler: 10
Active Member
Konu başlatıcı

ilk önce zaman ayırıp ilgilendiğiniz için uğur ve erdoğan abilerime cok tesekkür ederim sorunu söyle cözdüm uğur abimin vermis oldugu dll leri silip bilgisayarımdan otomatik güncellestirmeleri bölümünü kaldırdım ve takip ettim wuauclt.exe gelmedi ondan sonra services.msc ye gidip oradan otomatik güncellestirmeleri disable ettim servisi durdurdum sonra uğur abimin vermiş oldugu windowsupdateagent30-x86.exe adlı dosyayı direk yükledim otomatik güncellestirme bölümleri tekrar geldi sonra services.msc ye gidip servisi yeniden actıgımda ise artık task managare wuauclt.exe sadece ben güncellestirme yaptıgım vakit geliyor doğrusuda buydu zaten kapattıgımda ise bir daha task managere gelmiyor cok tesekkür ederim yardımlarınız icin bu arada ben bilge adam system & network bölümünde 2 aylık ögrenciyim besiktasta aranıza katılmaktan mutluluk duyuyorum cok tesekürler tekrardan görüsmek dilegiyle (:

Gönderildi : 10/04/2009 16:53

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Hoşgeldin.Probleminin giderilmesine sevindim.

Gönderildi : 10/04/2009 17:33

Paylaş: