Forum

TRCroot linux taban...

Bildirimler
Hepsini Temizle

TRCroot linux tabanlı bütünleşik çözüm hakkında...

10 Yazılar
8 Üyeler
0 Likes
1,192 Görüntüleme
(@irfanuzkur)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

800 kullanıcısı bulunun bir kamu kurumunda bilgi işlem merkezinde görevliyim. Kullanıcılarımız internet erişim güvenliğini isa server ve websense web security suite ile sağlıyoruz. TRCroot adında bir ürün önerildi. Bu ürün mail sunucu, mail arşivleme, web sunucu, dosya sunucu, faks sunucu, firewall, antivirüs, antispam-gateway, web filter, IDS, Network güvenlik tarayıcısı, ve network izleme gibi bir sürü çözüm tek başına sunuyormuş. Üstelik ürünü bir kez satın alıyorsunuz, sınırsız kullanıcı ve ömür boyu ücretsiz güncelleme ( web filter database hergün, antivürüs vb.) vaad ediliyor. Demo henüz yapılmadı. Şimdi sizlerden isteğim ; Bu ürün hakkında bilgisi olan, duyan, gören, bilen ve önerisi olan varmı? Lisans maliyetleri açısından hepsi bir arada ürünler tercih edilebilir belki. Önerisi olan varmı? Şimdiden teşekkürler.

Gönderildi : 18/03/2009 12:04

(@esersolmaz)
Gönderiler: 3204
Illustrious Member Yönetici

Merhaba;

800 kullanıcılı bir yapıda her görevi bir makinaya baglanmak bence çok büyük bir stratejik hata olur. Deseniz 20-30 kullanıcım var deneyin iş görebilir derim ama sayı büyük bence...

İyi günler dilerim... 

Gönderildi : 18/03/2009 12:25

(@irfanuzkur)
Active Member
Konu başlatıcı

Bende sizin gibi düşünüyorum. Ürün hakkında bilgisi deneyimi olan arkadaşlar varsa ürün hakkında yorumlar rica ediyorum...

Gönderildi : 18/03/2009 14:43

(@irfanuzkur)
Active Member
Konu başlatıcı

yorum lütfen.....

Gönderildi : 19/03/2009 01:11

(@yusufunal)
Gönderiler: 18
Eminent Member

Merhaba,

Eser hocaya katılıyorum, büyük yapılarda yükün tamamını bir makinaya yüklemek çok mantıklı değil. Kaldı ki Firewall'un mutlaka farklı bir donanımda koşması ve diğer serverların önünde olması gereklidir, hatta mümkünse çift firewall kullanılması önerilir.

Güvenlik konusunda linux'un başarısı inkar edilemez elbette ancak sizin IT yapınızda ciddi bir trafik olacağı düşünülerek planlama ona göre yapılmalı.

TRCroot sistemini bilmiyorum ama yine linux altyapısıyla çalışan Labris ürününü önerebilirim. Ben kullanıyorum ve çok menmunum. IT yapısına göre ölçeklendiriliyor, faklı görevler içerideki farklı sunuculara yüklenebiliyor, Türkiyede ciddi referansları var. Çok stabil çalışıyor. www.labristeknoloji.com

Gönderildi : 19/03/2009 03:00

(@vedat-gucuk)
Gönderiler: 11
Eminent Member

Merhabalar,

TRCroot ürününü şirketimde yaklaşık (400 client) aktif olarak kullanmaktayım ve gayet memnunum lisans yenileme gibi bir maliyetim söz konusu değil aldığım firmadan senelik bakım anlaşması ile bu ürünü aktif olarak kullanıyorum.

Gönderildi : 31/08/2009 19:21

(@DenizYurtman)
Gönderiler: 4
New Member

ürünü demosunu ben de gördüm gayet başarılı

Gönderildi : 31/08/2009 19:24

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

Yılların SME serverini almışlar allayıp pullayınca olmus TRCRoot 🙂

http://wiki.contribs.org/SME_Server:About

Gönderildi : 01/09/2009 15:35

(@gerekless)
Gönderiler: 1
New Member

Arkadaşlar bizde şu an alım aşamasındayız hem 5671 nolu kanun için loglama amacı hemde firewall olrak kullanmak istiyoruz. Fortinet'in ürünleri ile bu ürün arasında bir karar vermek lazım ama bu ürün pek bilinmediği için tereddüt ediyorum. Kullanan kişilerden daha detaylı bir fikir alabilirmiyim. Mesela destek anlaşma maliyeti nasıldır.?  Güncellemelerde sorun yaşanıyormu ?.

Çok bilgi ve bakım gerekiyormu?

Gönderildi : 17/11/2009 18:20

(@mustafaumityagci)
Gönderiler: 12
Active Member

TRCroot SME çakması ama Güncel desteği ve güncellemeleri olan ücretsiz adam akıllı bir cözüm için

Dansguardian + Shoreline Firewall + Squid ile bir kombinasyon ile istenilen verimlilik alınabilir bide ClamAV çakıp Taratırsanız sorun yaşamazsınız ben (100 client) üzerinden kullanıyorum herhangi bir kasıntı sorun çıkarmıyor ama sayı (800 client) olursa hemde tek firewall üzerine bu sorumluluğu yıkmak makul değil

incelemek isteyen arkadaşlar için link aşağıda

http://dansguardian.org/

http://www.shorewall.net/

http://wiki.linux-sevenler.org/index.php/Dansguardian_Kurulumu_ve_Yap%C4%B1land%C4%B1rma_Belgesi

Gönderildi : 04/01/2010 16:49

Paylaş: