Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

juniper hk

10 Yazılar
8 Üyeler
0 Likes
423 Görüntüleme
(@BarisAVCI)
Gönderiler: 28
Trusted Member
Konu başlatıcı

Bana yardımcı olacak arkadaş ile telefonda mümkünse görüşmek istiyorum

Gönderildi : 22/12/2008 20:04

(@nezihk)
Gönderiler: 115
Estimable Member

Sorunuzu buraya yazarsanız daha etkili ve verimli olur.

Gönderildi : 22/12/2008 20:26

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Portalımız da sorulan sorular cevapsız kalmamıştır.Sıkıntınızı yazrsanız elbetteki sorun bulunur.Teşekkürler

Gönderildi : 23/12/2008 19:25

(@doganbayraktar)
Gönderiler: 1392
Noble Member

Bende firewall olarak düşünmekteyim watchguard veya juniper ikisi arasında kararsızım.

Eksileri artıları benim için ne olur yoksa cisco'dan şaşmamalımıyım.

Gönderildi : 23/12/2008 20:42

(@CeyhunKivanc)
Gönderiler: 9
Active Member

selam
bence watchguard firebox ürününü incelemelisiniz.ben firewall olarak watchguard ile tanıştım ondan şaşmam.şimdi yeni watchguard firebox üzerinde ips,webfilter,spamblocker,antivirus özellikleride var.Watchguard sitesinde ürünün distrubütörü www.intercomp.com.tr intercomp bilgisayar görünüyor.
ben bir de bu gün www.fireboxturkiye.com sitesinide gördüm ürünleri inceleyebilirsiniz ordan http://www.fireboxturkiye.com/content/fireboxxcoreeseries
bu linte 30 ila 300 arası user için kullanılabilecek unlimited lisanslı cihaz bilgileri mevcut.

Gönderildi : 23/12/2008 22:53

(@nezihk)
Gönderiler: 115
Estimable Member

juniper derim.

Gönderildi : 24/12/2008 01:05

(@savasdemir)
Gönderiler: 1870
Illustrious Member

Ben de kesinlikle Fortigate Derim
Loglama olayı ayrı bir sanat
mr 7 versiyonu ile active directorydeki grup ve kullanıcıları çekebiliyorsunuz
ips,idp,ipsec-ssl-pptp vpn,antivirus,web category filtering,antispam,anti spyware malware grayware koruması ve daha bir çok özellik mevcut
fortigate değilse alternatif ne olabilir denilirse watchguard,netscreen,secure computing,cyberoam
bence demo alarak ürünü deneyip almanız daha verimli olucaktır
bu arada cisconun hakkını yemeyelim maddi durum iyi ise ciscoda olabilir
selamlar

Gönderildi : 25/12/2008 01:45

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

juniper kullanmakta olduğum için juniper derim. Ama savaş beyle dirsek teması halindeyiz 🙂 Fortinet testlerinden sonra kıyaslama yapabilirim.

Gönderildi : 26/12/2008 20:16

(@esersolmaz)
Gönderiler: 3204
Illustrious Member Yönetici

Merhaba;

Çok geniş bir konu o iyi bu iyi bu şöle bu böle demek yanlış olur bence. Firmanın ihtiyaçları dogrultusunda alternatif ürünleri deniyerek en dogru karar verilebilir görüşündeyip (tabi burda gene fiyat önemli bir rol alacaktır.)

Ama destek açısından foritnet ürünleri ve TR de artık aktif olarak destek bulabileceginiz  watchguard ürünleri tercih edilebilir gibi geliyor ama dedigim gibi ihtiyaçlara göre ürün...

İyi çalışmalar. 

Gönderildi : 27/12/2008 15:09

(@doganbayraktar)
Gönderiler: 1392
Noble Member

Teşekkürler Eser Hocam,

Sizde çoğu arkadaşlar gibi watchguard diyorsunuz ve benimde araştırdığım kadarıyla ve burdaki bayisiyle de görüştüm reklam vermek istemiyorum [:)] ürünleri gerçekten hem uygun ve performansı da gayet iyi olduğunu söylediler.

Gönderildi : 27/12/2008 15:19

Paylaş: