Forum

Pazartesi saldırısı...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Pazartesi saldırısına ne yapabiliriz?

4 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
350 Görüntüleme
(@BurakUnal)
Gönderiler: 67
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Şirketimde 1 server 40 client var. İşletim sistemim SBS 2003 R2 virüs programım Mcafe yüklü. Pazartesi günü virüs saldırısı yapılacak deniliyor. Bununla ilgili Server ve client bilgisayarlarını nasıl koruyabilirim. Antivirüs uptade ettim. Bunun haricinde ne yapmalıyım.

Teşekkürler

Gönderildi : 22/11/2008 13:42

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Merhaba

Şirketimde 1 server 40 client var. İşletim sistemim SBS 2003 R2 virüs programım Mcafe yüklü. Pazartesi günü virüs saldırısı yapılacak deniliyor. Bununla ilgili Server ve client bilgisayarlarını nasıl koruyabilirim. Antivirüs uptade ettim. Bunun haricinde ne yapmalıyım.

Teşekkürler

Merhaba,

Bence almış olduğun önlemler yeterli.Biliyorsun ki bu tür haberlerin doğruluk payını bir türlü kestiremiyoruz.AV databaseini güncel tuttuğun sürece bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum.Eğer kesin pazartesi ise en temiz çözüm bence o gün hiç internet kullanmamak...:)

Gönderildi : 22/11/2008 14:23

(@doganbayraktar)
Gönderiler: 1392
Noble Member

böyle birşeyde mümkün değil çünkü genelde şirketler internet üzerinden program vs kullanıyorlar şahsen bizde bunlardan biriyiz[:)]

Gönderildi : 22/11/2008 14:43

(@GokhanDOGAN)
Gönderiler: 780
Prominent Member

Merhaba

Eğer oyle bisey olacaksa zaten ilk vurulan ABD Cin Rusya gibi ulkeler olur, ki tr ye yayılana kadar av ler bi cözüm bulur. Zaten Serhad hocanın da belirttigi gibi boyle asılsız haberler cok cıkar. P.tesi vürüs tatili mi yapsak hocam :))

Gönderildi : 22/11/2008 17:36

Paylaş: