Forum

Nod32 Kullanarak MS...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Nod32 Kullanarak MSN yasaklama ve adres filtreleme

28 Yazılar
17 Üyeler
0 Likes
1,060 Görüntüleme
(@IrfanKARAMAN)
Gönderiler: 18
Eminent Member

Yukarıdaki ayarları yapmama rağmen MSN hiçbir engelle karşılaşmadan açıldı. XP'de Eset NOD32 Türkçe 3.0.669.0 tam sürümünü kullanıyorum.
Başka programları da denedim sonuç olumsuz.

Merhabalar;

Http üzerinde değilde, direk msn üzerinde kısıtlamalar yapmak için Nod32 ESS ürününü kullanmanız gerekiyor.

Kolay gelsin..

Gönderildi : 27/12/2008 17:30

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Ayrı ayrı bilgilendirme için teşekkürler

Gönderildi : 27/12/2008 20:26

(@cembarut)
Gönderiler: 68
Estimable Member

Paylaşım için çok saol ancak kullanıcı açısın dan nod32 nin bu setup yerine şifre koymak için bir yeri varmı acaba

Gönderildi : 06/01/2009 20:17

(@BAHADIRSAVACI)
Gönderiler: 149
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Nod 32 kurumsal kullanıyorsan Eset Remote Admin Console üzerinden package hazırlayıp Nod32 client'ı gelişmiş ayarları kullanmaması için sınırlayabilirsin. Fakat kullanıcının Nod32 'yi uninstall edememesi, kapatması yada Disable etmemesi için kullanıcıya parola sınırlaması getirmeyi bende bulamadım. Eğer yoksa çok büyük eksiklik. 

Kolay gelsin...

Gönderildi : 08/01/2009 12:31

(@replicator)
Gönderiler: 32
Eminent Member

bilgiler için teşekkürler

Gönderildi : 11/02/2009 20:49

(@recepkartaler)
Gönderiler: 101
Estimable Member

pekı vıdeo sıtelerını falan da engelleyebılırmıyız mesela vıdeo ızlenmesını muzın ındırılmesını falan da yapabılırmıyız bunun la

Gönderildi : 22/07/2009 15:52

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Video yasaklamları isa server da content type ile yapabilirsiniz.

Kolay gelsin.

Gönderildi : 22/07/2009 18:43

(@MertSert)
Gönderiler: 474
Prominent Member

• Firefox browser'ını Nod32 içerisinde Web Browser bölümüne exe'sini eklediğimizde bu Browser 'da filtrelemeye dahil oluyor.

[img] [/img]

[img] [/img]

• MSN Yasaklamasını ise yine aynı pencere ve sekme üzerinde MSN exe'sini göstererek yapabiliyoruz.

[img] [/img]

Ve Sonuç :

MSN HATA:80072745 hatası veriyor ve açılmıyor.

• Kullanıcının girmesini istemediğimiz URL'yi Aşağıdaki gibi yazıyoruz. Burada şöyle bir sorun oluyor.Adresin tam karşılığını yasaklamış oluyorsunuz. Mesela resimde www.yahoo.com adresi yasaklı görünüyor ama siz Yahoo'nun Games sayfasını yasaklamak istiyorsanız http://games.yahoo.com yazmanız gerekiyor. Tek sorunu bu galiba. Domainin sub domainlerini filtrelemeye tabi tutmuyor.

[img] [/img]

[img] [/img]

[img] [/img]

Herkese Merhaba ;

Çok güzel bir anlatım olmuş arkadaşım fakat bilgilendirme amaçlı soruyorum. Ben şu çalıştırılmasını istemediğin MSN vb. dosyaları gördürüyorsun ya programları açılmıyor demişsin. Ben yaptım fakat faydası olmadı. Yanlış bir şeymi yapıyorum. Nod 32 Şirketler için olanı mevcut bende.Active Mod'dan yol gösterip WMP işaretledim fakat yinede açtım WMP. Bu nasıl oluyor anlatabilirmisin.

Saygılarımla.

Gönderildi : 16/10/2009 20:52

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Nod32 yi Türkiye'de satan straturs firmasında nod destek kısmında arkadaşım çalışıyor.

Nod 32 ileride daha deli yenilikler için hazırlanıyor dedi.Şu anda zaten proxy görevi görüyor ,site engellemesi gibi kolaylık var üzerinde ,işletim sisteminin güncel olmadığına kadar bir çok özellik var en güzelide programa şifre verip kullanıcının ayarları bozmasını engelemek.

Update sistemide çok güzel http üzerinde şirketi içine dağıtabiliyorsunuz güncellemeleri.Ayrıca remote kurulum yönetim dışında ayarları export edip kurulum sonrası import edip saniyede konfigüre ediyorsunuz.

Sistemi kasmıyor ama her güzelin kusuru olur hesabı bazı sorunlarda yaşamadı değil.

Domain ortamında eğer nod 2.7 kullanıyorsanız ve kalıdırıp üstüne 4.0 kurarsanız makine domainde değil  gibi hareket ediyor her yerde şifre istiyor sanki work groupa düşmüş gibi hareket ediyor.Ayrıca isa proxy kurulu olan sistemde çalıştığı zaman isanın nete çıkmasını engelliyor.ayarlarından isaya izin vermek gerekiyor.

Bende makineleri formatladıkça 4 e geçiriyorum.İmza çekirdeği 2.7 ile aynı olduğu için 2.7 kullanılabilir durumda.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 17/10/2009 01:56

Sayfa 2 / 2
Paylaş: