Forum

Antivirüs ve D...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Antivirüs ve DLP Çözümü

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
2,580 Görüntüleme
(@altansimsek)
Gönderiler: 212
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Yaklaşık 200 cihazlı bir yapıda kullanılmak üzere antivirüs ve DLP çözümü arayışındayım. Mevcut antvirüs programımız Eset EndPoint. Bu konuda öne çıkan firmalar(Mcafee, Symantec, Safetica) ile görüşmeler sağladık fakat içime sinen tek yazılım Safetica oldu. Siz değerli hocalarımın bu konuda tecrübeleri vardır tavsiyelerini, değerli yorumlarını ve önerilerini okumak isterim.  

Gönderildi : 06/02/2019 21:09

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

merhaba,

av ve dlp tarafında portal üzerinde birçok post mevcut, basit bir arama ile farklı önerilere ulaşmanız mümkün.

safetica yakın zamanada kullanmamakla birlikte, belirttiğiniz markalara göre çözüm olarak daha yüzeyseldi.

av yerine comodo, sophos, mcafee, trend micro vb. endpoint security çözümlerine bakmanızı öneririm, 

her iki çözümde de poc yapmanızı yararınıza olur, tabi seçtiğiniz ürünlerin maliyetlerinde ciddi fiyat farklılıkları görebilirsiniz.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 07/02/2019 02:23

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,

DLP olayı ap ayrı bir durum. Elinzideki ürün ile merkezi yönetim, Cihaz yasaklama, belirli cihazlara izin verme, antivirus güncellik, uzaktan antivirus ve agent versiyon yükseltme yapabilirsiniz. Eset bu konuda başarılı ancak siz biraz daha derin olarak DLP uygulamak niyetindeyseniz doğrudan DLP ürününe yönelmeniz lazım.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 08/02/2019 13:40

Paylaş: