Forum

Checkpoint Endpoint...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Checkpoint Endpoint VPN gibi dışardan şirkete bağlanmak istiyorum

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
1,102 Görüntüleme
(@emre_ugur)
Gönderiler: 41
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba, Yazılımcıyım. Bazı müşterilerimizin sunucularına bağlanıp yazılım güncellemeleri vs yapıyorum. Genelde müşterilerimiz güvenlik açısından sadece şirket IP adresinden bağlanmamıza izin veriyorlar. Acil durumlarda evden de bağlanmak istiyorum. Bunun için şirkete checkpoint endpoint vpn gibi ama ücretsiz bir program arıyorum. Zamanında Softether gibi bir program denemiştim ama başaramamıştım. Şimdilerde tekrar ihtiyacım var böyle bir programa. Bu konuda deneyimi olan varsa hangi programı vs önerir?

Gönderildi : 23/07/2018 15:34

(@erdemyaglikara)
Gönderiler: 1165
Noble Member

Merhaba,

logmein programını inceleyebilirsiniz.

Gönderildi : 23/07/2018 16:26

(@cumhuraltan)
Gönderiler: 703
Üye

Selamlar ;

Şirketinizde  sunucu var ise  sanal olarak  yok ise eski kullanmadığınız boş bir pc donanımına  pfsense kurup openvpn ile  kendi şirketinize  vpn yaptıktan sonra müşterilerinize rdp bağlantısı yapabilirsiniz. ( openvpn ayarlarında vpn sonrasında  default gw  olarak pfsense olacak şekilde yapılandırarak bu işlemi yapabilirsiniz. Tek  handikap  eğer  adsl vb asimetrik  bir  hat  kullanıyor iseniz  vpn sonrasında  internet  hızınız  şirketinizdeki adsl vb hattın upload  hızı olur )

Merhaba, Yazılımcıyım. Bazı müşterilerimizin sunucularına bağlanıp yazılım güncellemeleri vs yapıyorum. Genelde müşterilerimiz güvenlik açısından sadece şirket IP adresinden bağlanmamıza izin veriyorlar. Acil durumlarda evden de bağlanmak istiyorum. Bunun için şirkete checkpoint endpoint vpn gibi ama ücretsiz bir program arıyorum. Zamanında Softether gibi bir program denemiştim ama başaramamıştım. Şimdilerde tekrar ihtiyacım var böyle bir programa. Bu konuda deneyimi olan varsa hangi programı vs önerir?

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Probleminiz çözüldüğünde, Konunuzu "ÇÖZÜLDÜ" olarak işaretleyerek benzer problemi yaşayanlara yardımcı olabilirsiniz.

Gönderildi : 23/07/2018 16:28

Paylaş: