Forum

pfSense Türevi...

Bildirimler
Hepsini Temizle

pfSense Türevi OPNsesnse Sistemim 5651 Nolu Yasaya Uygun Mu?

24 Yazılar
7 Üyeler
0 Likes
3,676 Görüntüleme
(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

Yazılım opensource  tamam da  donanım open source olamıyor maalesef  🙂 artık bi zahmet  ram yatırımı yapsınlar  

güzelmiş, birde imkan olsaydı sektörde neler olurdu 🙂

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 10/01/2018 03:18

(@KayhanKayrakli)
Gönderiler: 13
Active Member

pfsense tarafında 5651 çözümlerden hangilerini test ettiniz ?

taleplere karşılık çözüm konumlandırırken, open source veya ticari farketmeksizin tecrübe/bilgi yok ise, başarızlık kaçınılmaz olacaktır.

referans adreste addon kullanmaksızın, static adreslerin dışarıya aktarılması mevcut.

sadece adreste belirtilen samba yerine, ftp ile saatlik dosyalarınızı transfer ederek, timestamp uygulayabilirsiniz.

https://forum.pfsense.org/index.php?topic=54119.0

forumdaki neredeyse her uygulamayı denemiştim geçen yaz. ya servera bağlanmıyordu, ya cron sapıtıyordu. ama dediğiniz gibi bilgi eksikliğinden de kaynaklanıyor bazıları. sömestrde verdiğiniz linki tekrar deneyip sonucunu yazacağım.

32 gb gibi bir gereksinim mevcut değil logsign focus ücretsiz versiyon 16 gb ram ile de  çalışabilmekte çok eski versiyonlarda  sanalda  8 gb ram de  yeterli  oluyordu ki portaldaki logsign makalesi de 8 gb ram ile  kurulum yapılıyordu diye  hatırlıyorum. Yazılım opensource  tamam da  donanım open source olamıyor maalesef  🙂 artık bi zahmet  ram yatırımı yapsınlar 

8gb ile denediğimde ana ekrana bile ulaşamamıştım. logsigndan ulaştığım teknik destek elemanı 32gb şart dediğinden bir daha denemedim. 

bazen öyle zorlanıyoruz ki bir şey aldırmakta; çareyi "eşşeği kaybettirip tekrar buldurmak" yönteminde bulduğumuz çok oluyor. işler tıkırında yürüyor ama nasıl yürüdüklerinin farkında olmuyor yönetimler, yatırım için sisteme çomak sokup biraz tıkırından çıkarınca "aaa alalım o zaman ya" oluyor.

Gönderildi : 10/01/2018 13:43

(@cumhuraltan)
Gönderiler: 703
Üye

Anlik esti Turan Hocam, ben de begendim :). Bu tarz imkansizliklar hepimizi şair yapabilir bu gidişle...

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Probleminiz çözüldüğünde, Konunuzu "ÇÖZÜLDÜ" olarak işaretleyerek benzer problemi yaşayanlara yardımcı olabilirsiniz.

Gönderildi : 10/01/2018 13:53

(@MuhammedYilmaz)
Gönderiler: 2
New Member

Ali Hocam merhaba. 

Opnsense 'e TCkimlik doğrulamayı nasıl entegre ettiniz, makalesi veya steplerini anlatan bir kaynak var mıdır? ben de çalıştığım yerde uygulamak istiyorum. şimdiden teşekkürler. 

Gönderildi : 29/01/2018 19:35

(@alikosen)
Gönderiler: 6
Active Member
Konu başlatıcı

Yurttaki öğrencilerin T.C. kimlik numaralarını kendimiz kullanıcı veritabanına elle ekliyoruz.

Gönderildi : 29/01/2018 19:44

Sayfa 2 / 2
Paylaş: