Forum

Güvenlik Duvar...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Güvenlik Duvarı Önerileriniz

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
520 Görüntüleme
(@enesaslan)
Gönderiler: 174
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba değerli çözümparklılar, yaklaşık 30 pc bulunan işyerimize güvenlik duvarı alımı söz konusu her nekadar olumsuz bakılsa da(teknolojiye yatırıma hiç sıcak bakılmıyor) alınması konusunda bastırıyorum şayet alınacak olursa buradan da satan arkadaşlar var ise öncelik olarak buradaki arkadaşlardan teklif aldırırım. Yasal olarak log tutma zorunluluğu olması ve Ohal durumundan sonra daha sık denetleme yapılması durumundan dolayı alacaklarını düşünüyorum.

Yapı : 25 adet windows client , 2 adet windows server 2008 , 5 adet accesspoint ve 2. bir konum ile aramızda telekomdan almış olduğumuz metro vpn var (yerelden rdp yapmak için kullanılıyor.) 

Kullanım kolaylığı bakımından ne önerirsiniz ? Daha önce güvenlik duvarı kullanma tecrübem yok maalesef fakat eğitim videoları vs izledikten sonra problem olmaz diye düşünüyorum. 

Teşekkürler.

Saygılar.

Gönderildi : 29/08/2017 18:21

(@zulfumehmetozcifci)
Gönderiler: 731
Prominent Member

Ücretsiz olarak bir pcye pfsense kurarak kendi firewall yapınızı oluşturabilirsibiz. Ücretli olarak

1 - Fortinet

2 - Cyberoam

3 - Draytek

Gibi ürünlere bakabilirsiniz.

İyi çalışmalar.

Kişisel bir olay

Gönderildi : 29/08/2017 21:04

(@ilhancicek)
Gönderiler: 180
Estimable Member

Merhaba ;

ek olarak sophos ürünlerine de bakabilirsiniz. Gerektiğinde detaylar için yardımcı olabilirim. 

Gönderildi : 30/08/2017 00:34

(@enesaslan)
Reputable Member
Konu başlatıcı

sanal pc olarak pf sense deneyeceğim hocam. Teşekkürederim.

Sophos home u şuanda kulanıyorum 10+ pc de. Güzel iş görüyor gerçekten.

Gönderildi : 30/08/2017 05:13

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

merhaba,

kolay yapılandırma ve yönetim için kerio control ng100 işinizi görür, vm olarak test edebilirsiniz.

yerli çözüm isterseniz coslat modellerini inceleyin, destek konusunda sorun yaşamazsınız.

düşük bütçe ile draytek modelleri tercih edilebilir.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 30/08/2017 06:15

(@enesaslan)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Öneri için teşekkür ederim Turan hocam.

Gönderildi : 01/09/2017 23:40

Paylaş: