Forum

Windows 2003 Server...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows 2003 Server Wanna Cry için güvenlik yaması yükledim Paylaşımdaki Dosyalarım ağdan göremiyorum.

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
560 Görüntüleme
(@ozcanozarslan)
Gönderiler: 61
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar,

Wannay Cry için Windows 2003 server e WindowsServer2003-KB4012598-x86-custom-TRK.exe  bu yamayı yükledim ve kapatıp açtım.

Gerekli windows 7 ve xp için güvenlk güncellemlerini yaptım ve kapatıp açtım

Kaptıp açtık tan hepsini Windows 2003 servere erişim içim çalıştıra \\192.168.x.xx yazınca paylaşım daki dosyalarım geliyordu.

Windows 7 bilgisayarlardan gelmiyorlar ve hata mesajı geliyor. Mesajda (Belirtilen sunucu istenen işlemi yürütemez.)

Sorunum nerden kaynaklanıyor olabilir. Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

windows 7 pclerde SMB yi kapatmıştık ondan mı olur . eğer ondan sa nasıl düzeltebilirim.

Saygılarımla.

Gönderildi : 29/05/2017 14:50

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Muhtemel SMB v1 kapattınız ancak 2003 zaten bunu destekler bu nedenle tekrar açmanız gerekli.

https://support.microsoft.com/en-us/help/2696547/how-to-enable-and-disable-smbv1-smbv2-and-smbv3-in-windows-and-windows-server

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 30/05/2017 00:50

(@ozcanozarslan)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Muhtemel SMB v1 kapattınız ancak 2003 zaten bunu destekler bu nedenle tekrar açmanız gerekli.

https://support.microsoft.com/en-us/help/2696547/how-to-enable-and-disable-smbv1-smbv2-and-smbv3-in-windows-and-windows-server

Cevabınız için teşekkür ederim hakan bey peki açarsam Wanna Cry için yamaları yüklediğim halde tehdit devam eder mi.

Gönderildi : 30/05/2017 12:25

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Etmez, ama türevleri için devam edecektir, bu nedenle

1 - İyi bir AV

2 - İyi bir Proxy - Firewall

3 - İyi bir SMTP GW

Şart

en temizi kullanıcı bilinçlendirmek ama hiç bir zaman %100 koruma olmazi şahsen bu konuları bu kadar iyi bilen ben bile ayda en az 4 5 kere bu tür linklere avlanıyorum çünkü iletişim halinde olduğum o kadar çok üretici, site, kişi var ki bir şekilde bazen dikkatinizden kaçıyor ama bende yukarıdaki 3 üründe olduğu için sıfır hasar çok şükür 🙂

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 30/05/2017 18:58

(@ozcanozarslan)
Estimable Member
Konu başlatıcı

virüs programı f-secure var

firewall olarak pfsense kullanıyorum.

mail sunucum yok burda kullanıcalar bilgiğimiz outlook üzerinden pop3 protokolü kullanıyorlar kimileride kendi gmail ve hotmail adreslerini kullanıyorlar.

sanırım yeterli değilim ve tehdit her an gelebilir mi.

Birde geçen gün bir firma ile görüştüm zafiyet taraması yapacaklarını söylediler. Fiyatı bayağı bir çok yüksek geldi. Sizde yaptırmalımıyız. veya kendimiz neler yapabiliriz.

Teşekkürler.

Gönderildi : 30/05/2017 21:19

Paylaş: