Forum

Labris UTM T300U ho...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Labris UTM T300U hotspot ip adres sorunu.

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
567 Görüntüleme
(@gokhansen)
Gönderiler: 55
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar,

Aynı ofiste bulunan 3 tane android cep telefonundan 2 tanesini sorunsuz wifiye bağlayıp hotspot ile internete çıkış yapabiliyorum.Diğer bağlanmayan telefona da önce statik bir ip verip daha sonra otomatiğe alırsam wifiye bağlanabiliyorum yoksa ip adresi alınıyor yazıyor öylece kalıyor.İlla öncesinde statik bir ip vermem gerekiyor telefona.Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum...

Gönderildi : 13/04/2017 11:25

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32987
Illustrious Member Yönetici

Merhaba, sorun telefondan gibi, bir yazılım güncelleme deneyin bence.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 13/04/2017 13:59

(@zulfumehmetozcifci)
Gönderiler: 731
Prominent Member

Hotspot kurulu cihaz kapatıp açmayı denediniz mi?

Aklıma yaşadıım bir olay geldi. Vakti zamnında çalıştığımız bir firmada. Akşam saat 20:00 - 21:00 civarı odamda uzanmışım bir arkadaş aradı. Merkezden müdürler gelmişti. Proje müdürü, şantiye şefi, merkezden gelen müdürler ile ofiste toplantı yapıyorlar. Acil beni çağırıyorlar. Gittim cep telefonuyla internete giremediklerini söylediler. İyi bakayım hemen dedim. Ofisin girişinde kablosuz ağ dağıdan bir AP var onun fişini çektim beş saniye falan bekledim geri taktım. Beş dakka sonra toplantı odasına gittim tekrar denermisiniz diye. Tamam sorun kalmamış bağlandılar. Müdürün biri de dedi ya o kadar uğraştık nasıl çözdün diye. Ya şimdi desem fişi çektim taktım adamlar diyecek bunu akıl edemedik mi biz diye hayıflanmasın diye. Firewall AP izinleri kapatmış Firewalldan AP izin verdim. AP reboot ettim oldu dedim. Müdürde ne dediğimi anlamadı ama hımm iyi güzel dedi 😀

Yan arada fişi çekmek işe yarıyor 😀 

Kişisel bir olay

Gönderildi : 13/04/2017 14:35

(@gokhansen)
Gönderiler: 55
Trusted Member
Konu başlatıcı

Teşekkürler iki yöntemi de deneyecğim...

Gönderildi : 14/04/2017 11:10

Paylaş: