Forum

Cyberroam Upload Kı...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Cyberroam Upload Kısıtı

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
508 Görüntüleme
(@huseyindongul1)
Gönderiler: 79
Estimable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar merhaba

cyberroam firewall 'da bir  kural yazmak istiyorum.  

Şöyleki;

Bir X kullanıcıya  youtube erişimi vermek istiyorum. Ancak upload yapamasın. Buna benzer tüm upload erişimlerini kapatabilir miyim ?
İlgili kullanıcıda upload 'ı tamamen kapatırsam Download operasyonlarıda kısmen etkilenmiş olur mu ? 

Aynı yöntem Web based mail kategorisi içinde geçerli. Buna benzer tüm upload  edilebilecek kategoriler.

yardımlarınızı beklerim 

Teşekkürler

Gönderildi : 05/04/2017 13:33

(@huseyinertugrul)
Gönderiler: 1112
Noble Member

Merhaba,

Upload erişimini tamamen kapatmak gibi bir politika olmaz. Upload erişimini kısıtlamak için QoS yazarak minimum düzeyde upload yaptırabilirsiniz. Böylece kullanıcı youtube sitesine video yükleme yapamaz ama siteye erişimi olabilir.

Cyberoam tarafında QoS yapılandırma için  https://kb.cyberoam.com/default.asp?id=2743  

Gönderildi : 05/04/2017 17:20

(@huseyindongul1)
Gönderiler: 79
Estimable Member
Konu başlatıcı

Hüseyin hocam merhaba

Upload limiti minimum olan 2 KB 'a geçtim

Download limit ise 2 MB 'da

ancak bu şekilde web çok yavaş çalışıyor. Upload 'ı 2 MB 'a çektiğimde ise  web normale dönüyor.

Download işlemi esnasında illaki upload arka planda kullanılıyor diye düşünüyorum 

yorumun nedir ?

Gönderildi : 05/04/2017 17:47

(@huseyinertugrul)
Gönderiler: 1112
Noble Member

Internet çalışma mantığı olarak kullanıcı öncelikle bir istek yapmalıdır ki kendisine sitelerden cevap gelsin. Bu istek upload olarak gerçekleşmekte olduğundan 2 Kb upload oldukça düşük bir rakam. Kullanıcıya bu kadar eziyet etmeyin derim 🙂

512Kb upload ile denerseniz işinizi görecektir.

Gönderildi : 07/04/2017 03:01

Paylaş: