Forum

Ip Numaram Üze...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Ip Numaram Üzerinden Dava Açıldı

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
1,203 Görüntüleme
(@AbdulmalikOZKiREMiTCi)
Gönderiler: 8
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar arkadaşlar,

Bana ait olduğu iddia edilen ip adresi ile bir haber sitesi log kayıtlarını ileri sürerek suçlamada bulundu. Kendimi ispat etmek zorundayım. Bu iş 7 ay önce gerçekleşiyor. İddia ettikleri log kayıtları çıktı haline bana ulaştı. Ip numaram bir kaç yerde server' ın gönderdiği GET kayıtlarından ve 7 ay önce WP alt yapısına sahip sitenin Login girişlerini gösteriyor.

Şimdi benim modemimden birileri internete girip bunu yapmış olabilir mi? Durum böyleyse nasıl ispat edebilirim?

Benim Ip numaramı bilgisayarıma sızıp bu tür bir eylem için kullanabilir mi?

VPN gibi, hotspot gibi işlemlerden trojen virüs yemişsem böyle bir derdi başımıza açabilir mi?

Yardımlarınızı bekliyorum,

Herkese teşekkürler.

Gönderildi : 21/01/2017 03:10

(@HalitSiMSEK)
Gönderiler: 94
Estimable Member

Merhaba,

Öncelikle Allah yardımcınız olsun zor bir durumda kalmışsınız.

En mantıklı senaryo sizin ağınıza birisinin bağlanıp interneti kullanması gibi duruyor. Size gönderilen log kayıtlarında giriş yapan mac adresi vb gibi bir bilgi içeriyormu ? Şayet varsa üretici firmalar ürünü kimin sattığını tespit edebilir sattığı yerde alan kişiyi bulur.(Biraz zor ama denemeye değer)

Ayrıca log kayıtlarını tutan bir cihazınız varsa ordanda tespit edilebilir.

Söylediğiniz diğer senaryolar çok zor gerçekleşir. Küçükte olsa bi ihtimal söz konusu fakat resmi olarak tespit edilebilirmi? Bence edilemez.

Gönderildi : 24/01/2017 19:31

Paylaş: