Forum

Cyberoam arayü...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Cyberoam arayüze erişim sağlayamama.

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
2,200 Görüntüleme
(@DenizYildirim06)
Gönderiler: 1
New Member
Konu başlatıcı

Merhaba. 

Cyberoam 25ing cihazı elimizde mevcut üzerinde sophos os işletim sistemi yüklü sophosun yeni güncellemesinin geldiğini gördüm ve yüklemeyi başlattım yüklemeyi başlattıktan sonra bir daha hiç bir şekilde cihaza erişim sağlayamadım. 172.16.16.16 denedim olmadı sonrasında ise kendi elle verdiğim ip adresini denedim olmadı. Bir çözüm yolu var mıdır acaba? 

Teşekkürler. 

Gönderildi : 02/01/2017 14:21

(@tarikyildiz)
Gönderiler: 193
Reputable Member

merhabalar, 

şu aşamaları denermisiniz 

1-Kendi bilgisayarınıza elle ip verip 172.16.16.2 gibi ip verip 172.16.16.16 ulşamayı denedinizmi ?

2-İP adresi verdim yine ulamaşadım demiştiniz vermiş oldugunuz ipyi arayüzden veriyorsunuz sanırım (CLI) burda hangi ipyi aldığını görebilirsiniz ve ya vermiş oldugunuz ipyi kontrol edermisiniz ?

Gönderildi : 02/01/2017 15:02

(@Zarifbulut)
Gönderiler: 170
Reputable Member

Merhaba;

Cyberoam kendini bazı durumlarda kontrolsüz bir şekilde safe mode alabiliyor. Bu durum pek sıkıcı bir durum. Sistemin backuplarını düzenli aldığı farzedelim. bu durumda yapman gereken console portune com portu bir bilgisayarın yoksa rs232 convert usb kablosuyla giriş yapman. bu aşamadan sonra putty yazılımı ile arayüze 172.16.16.16 ip ise bağlanacaksın bu aşamada otomatik olarak ne olursa olsun sana siyah bir cmd ekranı acılacak enter yapacaksın şifreni girip 2 seçenek olması lazım fabrika ayarlarına geri yükleyi seçeceksin. cyberoam açıldıktan sonra backupundan tekrar geri dönebilirsin. bu işlem lisans bilgilerinin kaybolmasına sebep olmayacaktır bilgin olsun.

Gönderildi : 05/01/2017 11:53

Paylaş: