Forum

Bilgisayar ağınızda...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Bilgisayar ağınızdan gelen olağan dışı trafik

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
3,642 Görüntüleme
(@emreakdag)
Gönderiler: 234
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Sistemlerimizde Google üzerinden arama yaptığımızda başlıkta belirttiğim hata mesajını alıyorum. Url adresi olarak https://ipv4.google.com/sorry/index?continue=https://www.google.com.tr/search%3Fsourceid%3Dchrome-psyapi2%26rlz%3D1C1CHVZ_trTR523TR523%26ion%3D1%26ie%3DUTF-8%26q%3Dsfkjaskf%26oq%3Dsfkjaskf%26aqs%3Dchrome..69i57l2j69i59l2j69i61l2.607j0j7%26bav%3Don.2,or.%26biw%3D1366%26bih%3D633%26dpr%3D1%26ech%3D1%26psi%3Dwdk-WNHSBIWusQGBhqe4DA.1480513979422.3%26ei%3Dwdk-WNHSBIWusQGBhqe4DA%26emsg%3DNCSR%26noj%3D1&q=EgRfCds_GMKz-8EFIhkA8aeDS0sZRc3lFdgXKffB3IXo4lZIfBguMgFj ve devam edebilmem için güvenlik kodunu girmemi istiyor. Şirketimizde bulunan bütün bilgisayarlarda böyle hata alıyoruz. Tarayıcı olarak herhangi bir fark yok. Bütün tarayıcılar üzerinde aynı hata meydana geliyor. Ekrandaki wan ip adresimle kullanmakta olduğum wan ip aynı bir sorun görünmüyor. Wan ipmiz statik olarak kullanıyoruz. Sistemimizde firewall olarak Pfsense kullanıyoruz. NAT ayarlarındaki bütün kuralları pasif duruma getirdim. Kamera portlarımı ve dışa açılabilecek bütün portlarımı pasif konumda ayarladım. Dışarıdan gelen isteklere şuanda sistemim kapalı. Sorunum halen devam etmektedir. Tarayıcılardaki bütün çerezler silindi ve fabrika ayarlarına dönüş işlemi yapıldı. Bütün yollar denendi modem resetleme yapıldı. Sorun meydana getirecek işlemlerin kontrolleri yapıldı. Atladığım bir işlem olabilir mi ? Yada bu durumla karşılaşan , sorun hakkında nasıl bir çözüm uygulamam gerektiğine yardımcı olabilecek varsa çok memnun olurum.

İyi forumlar

Gönderildi : 30/11/2016 19:44

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

merhaba,

referans adresiniz çalışmamakta.

belirttiğiniz sorunun birçok sebebi mevcut, adım adım incelemelisiniz.

- server ve clientların zararlı yazılım taramalarını kontrol edin.

- yapıda proxy kullanımı var ise, engelleyin.

- trafiği analiz ederek, talebi fazla olan adresleri inceleyin.

- network'e izinsiz erişimleri filtreleyin, misafir erişimleri direk kapatın.

- bu adımlar çözüm olmadı takdirde, yapıda tek bir host bırakarak erişiminiz test edin.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 01/12/2016 11:43

Paylaş: