Forum

firewall tavsiyesi

Bildirimler
Hepsini Temizle

firewall tavsiyesi

7 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
556 Görüntüleme
(@irfan-deveci)
Gönderiler: 271
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Firmamizda Fortigate 80C kullanıyoruz log içinde analyzer 100c Bulunmakta ama 80c Artık yetmiyor fazla ip olduğu için kendini koruma moduna alıyor ve değişiklik yapmam için rebot etmek zorunda kalıyorum ve buda 1 2 dk arası internet kesintisine neden oluyor düşüncem Fortigate 200D almak ama başka markalarıda merak ediyorum sistem olarak fortigate alıştığım için değişiklik yapmak istemiyorum sizlerin tavsiyesi nedir acaba bu konu ile ilgili

Gönderildi : 02/11/2016 12:28

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Merhaba,

Firmamizda Fortigate 80C kullanıyoruz log içinde analyzer 100c Bulunmakta ama 80c Artık yetmiyor fazla ip olduğu için kendini koruma moduna alıyor ve değişiklik yapmam için rebot etmek zorunda kalıyorum ve buda 1 2 dk arası internet kesintisine neden oluyor düşüncem Fortigate 200D almak ama başka markalarıda merak ediyorum sistem olarak fortigate alıştığım için değişiklik yapmak istemiyorum sizlerin tavsiyesi nedir acaba bu konu ile ilgili

Ihtıyacınız Webcontent, SPI Firewall, APP Filter ise düşük maliyetlerinden dolayı DrayTek UTM istiyorsanız Ceyberoam, Fortigate devam edebilirsiniz.

Gönderildi : 03/11/2016 00:30

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

merhaba,

Erkan hoca'nın söylediklerine ek olarak, cyberoam analyzer ve  ha tarafında 2. cihaz için lisans istemiyordu.

sophos geçişinden sonrada hala bu şekilde ise, bütçe açısından ciddi avantaj sağlar diye düşünüyorum.

bütçe sorunu var ise, utm tarafında draytek 3900 fiyat/performans ürünü.

ek olarak kerio control'ü de incelemenizi tavsiye ederim, taleplerinizi karşılayacaktır.

vm olarak indirip, test edebilirsiniz.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 03/11/2016 12:08

(@irfan-deveci)
Reputable Member
Konu başlatıcı

merhaba,

Erkan hoca'nın söylediklerine ek olarak, cyberoam analyzer ve  ha tarafında 2. cihaz için lisans istemiyordu.

sophos geçişinden sonrada hala bu şekilde ise, bütçe açısından ciddi avantaj sağlar diye düşünüyorum.

bütçe sorunu var ise, utm tarafında draytek 3900 fiyat/performans ürünü.

ek olarak kerio control'ü de incelemenizi tavsiye ederim, taleplerinizi karşılayacaktır.

vm olarak indirip, test edebilirsiniz.

Peki turan bey bütçe konusunda sıkıntımız olmaz büyük ihtimal ile fortigateden devam edebilirmiyiz analyzer konunusunda kafam karışık yani cyberomda log tutma nasıl oluyor yada ekbir cihaz gerek duyuyormu 

Gönderildi : 03/11/2016 18:26

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

sizin durumunuzda, bütçe sorununuz yok ise ( ki bu nasıl oluyor 🙂 ) , bildiğiniz marka haricindeki pazar oyuncularını mutlaka test ederim. palo alto, checkpoint vb.

cyberoam kendi içinde ek bir disk üzerinde tutuyor logları, raporlamada buradan sağlanıyor.

hazır yeniliyorken ha tarafını da halletmenizi tavsiye ederim.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 03/11/2016 18:46

(@irfan-deveci)
Reputable Member
Konu başlatıcı

sizin durumunuzda, bütçe sorununuz yok ise ( ki bu nasıl oluyor 🙂 ) , bildiğiniz marka haricindeki pazar oyuncularını mutlaka test ederim. palo alto, checkpoint vb.

cyberoam kendi içinde ek bir disk üzerinde tutuyor logları, raporlamada buradan sağlanıyor.

hazır yeniliyorken ha tarafını da halletmenizi tavsiye ederim.

Turan bey dediklerinizi dikkate alacağım bütçe sorunu illaki olur ama şöyle diyelim ona ikna etmekte baya iyiyim 🙂

Gönderildi : 03/11/2016 19:51

(@eroldursun)
Gönderiler: 2170
Famed Member

Cyberoam logları dış ortamada atıyor extra lisans gerektirmiyor.

Terminal server user yetkilendirmesinde gerçekten başarılı.

lisans yenilendiğinde donanım garantiside geliyor.

kullancı dostu bir arayüzü var anlaşılması basit

antivirüs ve application filter tarafları sanki biraz zayıf.

Gönderildi : 04/11/2016 00:29

Paylaş: