Forum

Kişisel Verilerin K...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Hk.

8 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
562 Görüntüleme
(@KadirAyyildiz)
Gönderiler: 122
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca alınabilinecek önemler ve aksiyon planları neler olmalıdır arkadaşlar. Kanunla ilgili yorum ve önerileriniz nelerdir, aksiyon alan arkadaşlar yorumlarını paylaşırlarsa sevinirim.

Teşekkürler,

Gönderildi : 07/09/2016 01:36

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Bunu iş ortamı için mi soruyorsunuz? Belirli bir standartı yerine getirmek için mi? Genel olarak soruyorsanız kişisel veriler ortalıkta geziyor 🙂 Pek korunduğu söylenemez.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 07/09/2016 22:54

(@KadirAyyildiz)
Gönderiler: 122
Estimable Member
Konu başlatıcı

Bunu iş ortamı için mi soruyorsunuz? Belirli bir standartı yerine getirmek için mi? Genel olarak soruyorsanız kişisel veriler ortalıkta geziyor 🙂 Pek korunduğu söylenemez.

İş ortamı için soruyorum, çıkan yeni kanun kapsamında ağır yaptırımlar söz konusu. Genel olarak verilerin ortalık da dolaştığı aşikar 🙂 bu kanun sonrasında pek böyle olmayacak gibi görünüyor, en azından ortalık da dolaşmaması için birşeyler yapmak gerekecek

Gönderildi : 09/09/2016 15:47

(@www-rizasahan-com)
_

Biz bu konuda kişilerin ve firmanın verilerini korumak amacı ile belirli periyotlarda bilgi güvenliği eğitimi veriyoruz. Çalışanlara bilginin korunması noktasında avukatın yazmış olduğu sözleşme maddelerini iş sözleşmelerine ekleyerek imzalattık. Bizde 27001 var ve şimdilik bu şekilde işçi ve işvereni bağlayıcı kurallar uyguluyoruz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 11/09/2016 22:55

(@ayhanozdemir)
Gönderiler: 474
Honorable Member

Rıza hocam merhaba,

Sözleşme örneğini paylaşmanız mümkün mü?

Bize uyarlayıp bizde imzalatalım.

Teşekkürler

Gönderildi : 27/02/2017 11:31

(@salihbulut)
Gönderiler: 91
Estimable Member

Konu ile ilgili iş ortamında alınacak önlemler ile ilgili yorum yapabielcek kimse var mı arkadaşlar?

Rıza Beyin yapmış olduğu yorum dışında, farklı bir girişimde bulunan oldu mu acaba şirket ortamı için.

Gönderildi : 03/08/2018 15:51

(@www-rizasahan-com)
_

Bu firmaya özel hukuki çalışma. Bence bu konuda hukuk danışmanı ile ilerlemenizde yarar var. Yanlış düşünülecek bir cümle eksik bir betimleme, olumsuz bir durumda size maddi olarak olumsuz yansıyabilir.

Gönderildi : 03/08/2018 16:33

(@UstunOzgur)
Gönderiler: 1
New Member

Salih Bey, KVKK ve veri güvenliği konusunda Rugila Teknoloji olarak geliştirmiş iki ürünümüz bulunmakta.

Rugila Discovery ile şirket bünyesindeki tüm dijital belgelerin envanteri çıkartılabilmekte ve bu belgeler arasında kişisel veri içerenler tespit edilebilmekte.

Rugila Classification ile şirketteki dijital belgeler gizli, şirket sırrı vb. düzeylerde sınıflandırabilmekte ve bu sayede DLP yazılımları entegrasyonlarıyla bu belgelerin kurum dışına çıkarılması önlenmektedir.

Ayrıntılı bilgi için benimle [email protected] adresinden iletisime gecebilirsiniz, ya da https://rugila.tech/tr adresindeki web sitemizde urunlerle ilgili bilgi alabilirsiniz.

Saygilarimla,

Ustun Ozgur

Gönderildi : 07/09/2018 20:45

Paylaş: