Cyberoam vs SonicWA...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

Cyberoam vs SonicWALL Tercihi Hakkında  

Birkan URLU
(@BirkanURLU)
Üye

Arkadaşlar merhaba, içinde bulunduğumuz yapıda SonicWALL NSA 220 kullanıyoruz ve yakın süre içerisinde lisans süremiz dolacak ve bir arayış içindeyim. 5 Yıllık bir lisans anlaşması yapmayı planlıyoruz.

Yapıda, 100 Ethernet + 30 Kamera mevcut ve Active Directory entegrasyonu, Firewall, Web Filter, Application Filter, VPN, Load Balance gibi bir UTM cihazının imkanlarının tümünden yararlanıyoruz. Bugüne kadar da SonicWALL bunları yapabilmemize imkan tanıdı.

Cyberoam cr25ing modelini bir süre önce farklı şubelere konumlandırdık ve gerek yapılandırmadaki kolaylık gerekse vadettiği şeylerin kolaylıkla yapılabilmesi, kağıt üstünde çok yüksek değerlerde trafiği izleme imkanı gibi avantajları beni memnun etti.

Öncelikle sizce böyle bir yapıda hangi Cyberoam modelini önerirsiniz? Bunun yanında böyle bir yapıda SonicWALL NSA220 ile devam etmek ya da Cyberoam tercihi arasında hangisini seçerdiniz.

Şimdiden herkese teşekkürler.

Alıntı
Topic starter Gönderildi : 17/02/2016 21:00
Emrah YILMAZ
(@EmrahYILMAZ)
Üye

Cyberoam modellerinde kullanıcı sayısı şu şekilde hesaplanıyordu yanlış hatırlamıyorsam;

25ing modeli 50 kullnıcı olan yapı, 35ing 70 kullanıcı olan yapı için tercih edilmeli. Bu şekilde model numarası ve kullanıcı sayısı denklemi vardı.

Diğer yandan insanlar hangi cihazı kullanmışlarsa, size onu önereceklerdir. Buradaki seçimi sizin vermeniz daha mantıklı çünkü her ikisini de kullanmışsınız.

 

CevapAlıntı
Gönderildi : 18/02/2016 10:09
Birkan URLU
(@BirkanURLU)
Üye

Emrah bey teşekkür ederim ilginiz için.

CevapAlıntı
Topic starter Gönderildi : 18/02/2016 15:27
Paylaş: