Forum

Ubuntu proxy (Squid...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Ubuntu proxy (Squid3 ve sarg) İp sorunu

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
459 Görüntüleme
(@sgnblt)
Gönderiler: 196
Estimable Member
Konu başlatıcı

Sistem Ubuntu 15.04 sürümü ve üzerinde squid3 ve sarg sistem lokasyon dışında bulunan mağaza bilgisayarlarında kullanılmak üzere kuruldu gayet başarılı bir şekilde çalışıyor fakat şubelerde proxy ataması yaptığım cihazlar ip sorgulaması yaptığımda merkezin dış ip sini alıyor ve ayrıcada mağazalarda bulunan modem ve güvenlik kamera sistemi gibi cihazlara lokal iplerinden ulaşamıyorum başlıkta sorun diye tabir ettim ama çalışma mantığı bu şekildemidir yoksa her lokasyon kendi dış ip si ile internete çıkabilirmi?

Not: sistem bu makaledeki anlatım ile kurulmuştur: https://www.cozumpark.com/blogs/linux_unix/archive/2008/03/27/ubuntu-uzerinde-squid-proxy-server-ve-sarq-kurulumu.aspx

Gönderildi : 04/01/2016 14:53

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

lokal ip blogunuzu veya bloklarınızı exclude etmelisiniz squid tarafında

veya alternatif olarak browser tarafında proxy girdiginiz yerde exclude edeceginiz ip adreslerini girebilirsiniz

Gönderildi : 04/01/2016 16:09

(@sgnblt)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Teşekkür ederim bu şekilde lokalde bulunan cihazlar erişim olayını çözdüm birde aslında olması çok problem değil ama hazır konusu açılmışken sorayım mağazalar dış ip olarak kendi ip lerini kullanabilirmi ?

Gönderildi : 04/01/2016 16:21

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

squid nereden internete çıkıyor ise ip olarak orası gorunur ve kullanılır hocam

her subeye ayrı squid kurmanız gerekir sanki

Gönderildi : 04/01/2016 16:31

(@sgnblt)
Estimable Member
Konu başlatıcı

tamam hocam teşekkür ederim bilgiler için.

Gönderildi : 04/01/2016 16:46

Paylaş: