Forum

Cyberom 50 ING clie...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Cyberom 50 ING client zaman verme

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
428 Görüntüleme
(@HakanEgri)
Gönderiler: 5
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Şirketimde Cyberoam 50 ING firewall cihazı kullanıyorum. Kullanıcılara örneğin günlük 60 dakika gibi bir süre serbest zaman ayarlaması yapmak istiyorum. Bu konuda fikri olan var mı acaba. Teşekkürler.

Gönderildi : 29/12/2015 20:07

(@mustafatasci)
Gönderiler: 1643
Üye

Merhaba Hakan Bey;

2 farklı yöntem mevcut.

İlk yönetem OBJECTS altından Schedule menüsünden Add diyerek istemiş olduğunuz 60 dakikalık zaman dilimini ayarlamak ve buna bir isim vermek. (örneğin adı 60_dakika olsun) Bu dilimi haftanın tüm günlerine, sadece hafta sonu gibi seçenekler altına ayarlayabilirsiniz.

Daha sonra IDENTITY altında 60 dakikalık gezinti süresinin verileceği kullanıcı ya da grup altındaki policies kısmından Access Time a tıklayın ve + Add Access Time linkine tıklayarak yukarıda oluşturduğumuz 60_dakika adındanki aralığımızı seçelim.

Son olarakda Ok diyerek grup ya da kullanıcının özelliklerini kaydedelim.

İkinci yöntem ise kullanıcı ya da gruplara 1 saatliğine kota koymadan sınırsız internet trafiği vermek. Bunun içinde IDENTITY menüsünden Policy sekmesini seçin. Açılan sayfada üstteki tablardan Surfing Quota tabına tıklayın. Açılan pencerede hazır policy ler gelecek ama siz Add diyerek kendinize özel policy oluşturabilirsiniz. Add butonuna bastıktan sonra açılan menüden Cycle Type 1 saat girerek diğer değerleri varsayılan şekilde bırakın ve Ok deyip yeni policy’i ekleyin.

Policy’i gruba ya da sadece kullanıcıya uygulayabilirsiniz. Bunu için de IDENTITY kısmından Groups kısmında gurubu ya da Users kısmından kullanıcıyı seçip, grup ya da kullanıcının altındaki Policies tabı altında yer alan Surfing Quota kısmından oluşturduğunuz policy’i seçmeniz yeterli olacaktır.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 30/12/2015 00:39

(@HakanEgri)
Gönderiler: 5
Active Member
Konu başlatıcı

Üstad verdiğin bilgiler için çok teşekkür ediyorum. Hemen denemeye başlıyorum. Emeğine sağlık.

Gönderildi : 30/12/2015 11:19

(@mustafatasci)
Gönderiler: 1643
Üye

Rica ederim ne demek, tecubeyle sabit bilgiyi paylastim , sorun oolursa lutfen yazin.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 30/12/2015 19:30

Paylaş: