Güncel UTM cih...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

Güncel UTM cihazı tavsiyesi  

Levent Kemal
(@leventkemal)
Üye

Merhaba.

Şirketimizde halen Sonicwall TZ-100 kullanmaktayız. Zaman içinde artan bilgisayar adediyle birlikte
daha güvenli uzak masa üstü bağlantısı için VPN’i devreye sokmak istediğimizden, UTM cihazımızı değiştirmek yada terfi ettirmek istiyoruz.

Ayrıca fabrikanın konumu gereği ADSL dışında başka bir alternatifimiz görünmüyor. Bu sebeple VPN devreye girdikten sonra hız konusunda sıkıntı yaşamamak için 2. Bir ADSL hattını da devreye sokmak istiyoruz.

Yaklaşık 60 adet lokal kullanıcısı olan, 6 noktada sabit uzak masaüstü kullanıcısı ve sabit yeri olmayan 5 adet gezici noktalar mevcut.
Bu şartlarda bize hem Site to Site hem de SSL-VPN bağlantısını sağlayabilecek, ayrıca 2. Modemi de devreye sokabileceğimiz ne tür  bir firewall cihazı önerebilirsiniz ?

Sonicwall TZ-300 veya Cyberoam CR35ing bu iş için uygun mudur ?

Teşekkürler.

Alıntı
Topic starter Gönderildi : 16/12/2015 21:43
İlyas YILDIZ
(@ilyasYILDIZ)
Üye

Merhaba,

Ürün alırken aynı segment ürünler  yukarıda belirttiğiniz özelliklerin hepsini karşılamaktadır. Hatta Bir darytek modem alsanız bile sizin işiniz karşılayacaktır.

Belirtmek istediğim husu; ürün alırken lisanslama bedellerini göz önünde bulundurmanız. Birinin yıllık lisansı 10 lira iken diğeri 5 lira olabilir. Bence üründen çok lisanslama bedellerini gözönünde bulundurarak ürün seçmeniz yönünde olacaktır.

CevapAlıntı
Gönderildi : 17/12/2015 12:29
Levent Kemal
(@leventkemal)
Üye

Teşekkürler.

CevapAlıntı
Topic starter Gönderildi : 17/12/2015 17:26
Dogan ERGEZER
(@doganergezer)
Üye

Maliyeti yüksek olsada önermekte sakınca bulmuyorum. Fortigate, Zywall, Sonicwall vb ürünlerin tamamını kullanmış biri olarak, rahatlıkla Palo Alto diyebiliyorum.

CevapAlıntı
Gönderildi : 17/12/2015 17:41
Hakan Egri
(@HakanEgri)
Üye

Merhaba,

 

Bende Kasın ayı içerisinde Sonicwall dan Cyberom firewall cihazına geçiş yaptım. Tavsiyem Cyberom kullanacaksan en az 50ING  modelini alman. Ayrıca belirtmeliyimki rakip geçişi yaparsan bir yıllık ücretsiz lisans veriyorlar. Bunuda göz ardı etmemek lazım.

CevapAlıntı
Gönderildi : 29/12/2015 19:24
M. Oguzhan OZKURT
(@m-oguzhanozkurt)
Üye

Draytek 2860 ürünleri ile istediklerini çok rahat ve uygun maliyetle yapabilirsiniz. Draytek tarafında 3900 üde inceleyebilir ya da Gateprotect ürünlerine bakabilirsiniz. Burada tavsiyem şu olacak. Ürünleri alırken sadece ürün fiyatlarını değil yıllık yenileme ve destek bedellerini göz önüne alarak değerlendirme yapın. Çoğu ürünün fiyatları asıl öyle ortaya çıkacak.

CevapAlıntı
Gönderildi : 29/12/2015 21:59
Paylaş: