Forum

Laptop bilgi gü...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Laptop bilgi güvenliği hk.

7 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
452 Görüntüleme
(@SerhatTaskin)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba ;

Şirketimizdeki Personelerin kullandıkları laptopların bilgi güvenliğini sağlamak yada çalınması,kaybolması durumunda dışarıdan herhangi birinin bilgilere ulaşmaması için  genel olarak Win 7 Professional ile çalışa bilicek şifreleme yada usb ile anahtar oluşturma tarzında çalışan ( Hdd sökülmesi durumunda dahil bilgilere ulaşılamayacak ) bir yazılıma ihtiyacim var. Destekleriniz için şimdiden teşekurler.

Gönderildi : 20/11/2015 14:50

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

bitlocker kullanabilirsiniz

http://sozluk.cozumpark.com/goster.aspx?id=303&kelime=Bitlocker

Gönderildi : 20/11/2015 14:53

(@davuteren)
Gönderiler: 1584
Noble Member

(@SerhatTaskin)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

Bitlocker sadece Windows 7 ultimate sürümlerinde çalışıyor diye biliyorum benim kullandığım sistem genel olarak windows 7 professional

Gönderildi : 20/11/2015 14:55

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Bizde aynı durumdan muzdaribiz. Bu nedenle mümkünse Windows 10 işletim sistemine geçiniz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 22/11/2015 21:06

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Bu durumda en basic olarak bios password ve disk password yöntemini kullanın.

Gönderildi : 09/12/2015 01:05

(@mehmetdagdevirenturk)
Gönderiler: 18
Active Member

selamlar,

ihtiyacınız olan teknolji Full Disk Encryption, disk bilgayarınızdan çıkarıldığında 2. şahıs tarafından anlamsız dosya ve karakterler gözlemlenecektir. 

çünkü öncesinde bütün dosyalar AES 256 kripto ile şifrelenir. Aşagidaki dökümanı inceleyebilirsiniz. 

Önemli teknik detay bitlocker enable ettiğinizde haer makinede ayrı ayrı şifreleme yapacaktır fakat bunların yönetimi noktasında sorun yaşanacaktır.

bu sebeple SCCM'e ihtiyaç vardır. Bu yazılım bünyenizde yoksa Trend Micro'nun yönetim ekranı ile bitlocker anahtarlarını yönetebiliyorsunuz.

Aynı durum Mac OS'lar içinde geçerlidir. MacOS bünyesindeki filevault full disk şifreleme yapar. Yine Trend Mİcro'nun arayüzünden file vault anahtarlarını yönetebilirsiniz.

http://www.trendmicro.com.tr/urunler/endpoint-encryption/

Gönderildi : 15/12/2015 03:24

Paylaş: