Cyberoam kısıtlı si...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

Cyberoam kısıtlı sitelere giriş  

  RSS
ahmet ceylan
(@ahmetceylan)
Üye

Merhaba Cyberoam 50ing cihazım var 3 adet Web Filter policy oluşturdum bunlar;
1.bilgiislem
2.idare
3.genelkullanici
 
Benim sorunum genel kullanıcıda bu policy ye dahil olan pc ler internette sadece izin verdiğim bir kaç siteye erişime acik.Diğer bütün siteler kapalı.
Gecen gün bir kaç saatliğine bazı  bilgisayarı idare veya bilgiişlem grubuna almam gerekti.sonra tekrar genel kullanıcı policy dahil ettim ama sorun şu ki bir iki bilgisayar hala youtube'ye ve birkaç siteye giriyor.Siteleri kontrol ettim genel kullanıcıda kapalı.10 yakın pcyi bu şekilde bilgiislem grubuna aldım ve sonra genel kullanıcıya dahil ettim ama sadece 3 bilgisayar youtube'ye falan cıkmakta ısrar eder oldu.Güvenlik duvarını yeniden başlattım ama sorun devam ediyor.Sorun ne olabilir?

Alıntı
Gönderildi : 30/09/2015 22:24
FATİH YEGİN
(@fatihyegin)
Üye

Merhabalar Ahmet bey, bu sorun devam ediyormu ?

Kullanıcıların herhangi bir tarayıcı eklentisi yükleyip yüklemediğine dair kontrol ettiniz mi ? Biliyorsunuz son kullanıcılar bu konuda gayet araştırmacılar 🙂

Ayrıca bir App filter kuralı oluşturup bu 3 kullanıcı için uygulayabilirsiniz. Başka bir kuralda izin vermiş olsanız bile kullanıcıya direk eklediğiniz policy baskın olur.

CevapAlıntı
Gönderildi : 02/10/2015 20:58
ahmet ceylan
(@ahmetceylan)
Üye

merhaba Fatih Bey;
evet sorun hala devam ediyor.eklentileri kontrol ettim ama sorun gözükmüyor zaten domain yapımda program kuramıyorlar.pclere yeni bir policy oluşturup ekliyecem pcleri birde öyle denemeyi düşünüyorum

CevapAlıntı
Gönderildi : 03/10/2015 01:50
Erol DURSUN
(@eroldursun)
Tecrübeli Üye

Kullnacılarınızın hangi kuraldan çıktığını kontrol ettiniz mi ?

loglardan bakınız ama

 

CevapAlıntı
Gönderildi : 03/10/2015 22:44
Semih Danak
(@SemihDanak)
Üye

Büyük ihtimalle https gidiyorlar o yüzden https üzerine yapılan kuralları kontrol ederseniz daha sağlıklı olur.Cyberoam sistem güncellemesi en son durumdamıdır youtube bazı iletişim protokollerini değiştirdi.

CevapAlıntı
Gönderildi : 10/10/2015 12:36
Paylaş: