Forum

Fortigate içer...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Fortigate içeriden diş ip iletişim

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
491 Görüntüleme
(@HaciYILMAZ)
Gönderiler: 574
Prominent Member
Konu başlatıcı

Merhaba fortigate ile dış ip mi içerdeki bir sunucuma yönlendirdim ama içerden ulaşamıyorum sadece dışardan bir internet ile ulaşabiliyorum bunu nasıl çözebilirim.

Gönderildi : 28/09/2015 17:46

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

zaten içerdeyseniz neden dış bacağa erişip onun üzerinden ulaşmak istiyorsunuz ki ?

bu evde bir odadan digerine gitmek icin dıkapıdan cıkıp yeniden girip diger odaya gitmek gibi birsey

illa bu şekilde çalışmak istiyorsanız içerideki tüm clientlerin dış bacağa erişmesine izin verecek bir kural yazmayı deneyebilirsiniz.

çalışacağından emin değilim test etme şansım yok

Gönderildi : 28/09/2015 18:12

(@HaciYILMAZ)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Hocam şöyle birşey var , bir uygulama var içerde yayınlandığımız ve bir link ile hem dışardan hemde şirket içinden ulaşıyoruz öyle olunca dış ip den iç ip ye yölendirme yaptık ve dış ip yi siteye link verdik herkes öyle ulaşıyor

Gönderildi : 28/09/2015 20:28

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

bu gibi durumlarda dns'e ip adresi kaydı yaparken hem dış hem iç ip adresi icin birer kayıt olusturuyoruz

bu sekilde isim ile erisimde sorun olmuyor icerden de dışardan da

Gönderildi : 28/09/2015 20:59

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Selamlar,

İçerde kullandığınız bir DNS hizmeti var ise uygulama.domainadi.com için iç ip adresinizi verirseniz sağlıklı çalışacaktır.

Veya bu uygulamayı gözden geçirin : http://kb.fortinet.com/kb/documentLink.do?externalID=FD36657  

Gönderildi : 28/09/2015 21:01

(@HaciYILMAZ)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Hocalarım teşekkür ederim lan dan lan a kural yazdım çalıştı daha yapımızı kurulum aşamasında inşallah dns sunucumuzu kurucağız bunlardan kurtulacağız , saygılar.

Gönderildi : 29/09/2015 14:20

Paylaş: